Wygrana w zaległym meczu

• 6 maja 2021
  • 0
  • 946 Wyświetleń

Odra Wodzisław pokonała 2:0 GKS Radziechowy-Wieprz w zaległym spotkaniu 32. kolejki czwartej ligi po dublecie Adriana Tabali. Niebiesko-czerwoni powiększyli swoją przewagę nad drugim miejscem w tabeli do trzynastu punktów.

Odra do wyjazdowego spotkania przystąpiła w praktycznie najsilniejszej jedenastce. Jedynym ubytkiem w kadrze Dumy Wodzisławia był brak pauzującego za kartki kapitana drużyny, Arkadiusza Lalko. Goście od początku ruszyli do ataku. W drugiej minucie spotkania Patryk Dudziński przeprowadził akcję prawą stroną boiska, dośrodkował na głowę Tabali, ale ten uderzył niecelnie. W 15. minucie Hiszpan się już jednak nie pomylił i wyprowadził nasz zespół na prowadzenie. Precyzyjne dośrodkowanie Artura Gacia na głowę Tabali, który sprytnie przedłużył lot piłki, a ta z małą pomocą bramkarza ugrzęzła w sieci. Pięć minut później ten sam zawodnik podwyższył nasze prowadzenie. Świetną akcję przeprowadził młodziutki Jakub Rosiak, który zszedł z piłką z lewej strony do środka, idealnie dośrodkował na głowę Tabali, a Hiszpan strzelił swojego drugiego gola w tym meczu. W 35. minucie zawodnik gospodarzy, Robert Lapczyk otrzymał od sędziego drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę i GKS musiał sobie radzić przez resztę spotkania w dziesiątkę. Gospodarze próbowali odpowiedzieć, ale jedyne na co było ich stać w pierwszej części spotkania to niegroźne strzały zza szesnastki, które lądowały w koszyczku Michała Antkowiaka.
W drugiej połowie Odra dążyła do podwyższenia prowadzenia, ale strzały Marcina Wodeckiego oraz szczególnie aktywnego Pawła Zdunka nie znalazły drogi do bramki. W drugiej połowie na boisku oglądaliśmy również nowych piłkarzy m.in. Niko Abluadze, który próbował swojego szczęścia akcjami lewą stroną boiska, ale nie potrafił stworzyć realnego zagrożenia. Odra starała się atakować bramkę rywala, lecz brakowało odpowiedniej skuteczności przez co spotkanie ostatecznie kończy się wynikiem 2:0 i tym samym Odra Wodzisław zalicza kolejne ważne trzy punkty.

GKS Radziechowy-Wieprz 0:2 Odra Wodzisław (0:2)

Bramki: Adrian Tabala 15′, 21′

Skład: Antkowiak, Gać, Wiśniewski, Krzyżok, Kłosek, Zdunek, Wodecki, Dudziński, Rosiak, Białas, Tabala