Wygrana z lokalnym rywalem

• 2 maja 2021
  • 0
  • 1156 Wyświetleń

Odra Wodzisław pokonała 3:1 Unię Turza Śląska po bramkach Adriana Tabali, Marcina Wodeckiego oraz Pawła Zdunka w debiucie Marcina Nowaka w roli szkoleniowca Odry Wodzisław. Goście odpowiedzieli bramką Staniczka.

Mecz lepiej mogła rozpocząć drużyna gości, ale Dariusz Pawlusiński nie wykorzystał błędu defensywy Odry Wodzisław i piłka po jego strzale z dogodnej okazji wylądowała tylko na słupku. Dwie minuty później Unia ponownie doszła do sytuacji strzeleckiej, ale futbolówka po strzale głową w wykonaniu Staniczka, przeleciała nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Antkowiaka. W 6. minucie pierwszą groźną okazję miała Odra, ale strzał zza pola karnego w wykonaniu Wodeckiego został pewnie obroniony przez golkipera Unii. W 18. minucie spotkania świetna akcja Patryka Dudzińskiego z prawej strony boiska, precyzyjne dośrodkowanie na głowę Tabali i Hiszpan wyprowadził nasz zespół na prowadzenie. W 30. minucie goście zdołali jednak doprowadzić do remisu. Dośrodkowanie z rzutu rożnego, Antkowiak niepewnie interweniuje, co wykorzystuje Staniczek, który daje remis zespołowi z Turzy Śląskiej. Cztery minuty później goście mogli wyjść na prowadzenie, ale rajd Sławomira Musiolika lewą stroną boiska, zakończył się interwencją Michała Antkowiaka. Jeszcze przed przerwą, to Duma Wodzisławia objęła prowadzenie. W 37. minucie meczu, piłką dośrodkowana z rzutu rożnego i wybita przez obrońców Turzy, spada pod nogi Marcina Wodeckiego, który pięknym strzałem przy lewym słupku wyprowadził Niebiesko-czerwonych na prowadzenie.

W drugiej połowie Odra mogła kilkukrotnie podwyższyć prowadzenie, ale świetne interwencje bramkarza utrzymywały Unię przy wyniku 1:2. Zdecydowanie najlepszą okazję do strzelenia trzeciego gola dla Odry miał Paweł Zdunek, który w 57. minucie spotkania nie potrafił wbić piłki do siatki z bliskiej odległości. Czas mijał, a goście nie potrafili doprowadzić do wyrównania. Blisko osiągnięcia swojego celu byli w 87. minucie, ale piłka po strzale jednego z graczy gości przeleciała obok słupka. W 94. minucie Paweł Zdunek zrehabilitował się za wcześniejszą sytuację i po podaniu Marcina Wodeckiego ustalił wynik spotkania, pewnie strzelając obok interweniującego bramkarza Unii. Ostatecznie Odra pokonuje Unię Turza Śląska i po raz kolejny okazuje się lepsza w rywalizacji z lokalnym rywalem.

Odra Wodzisław 3:1 Unia Turza Śląska (2:1)

Tabala 18′, Wodecki 37′, Zdunek 90+4′ – Staniczek 30′

Skład: Antkowiak, Gać, Wiśniewski, Lalko (Kłosek 72′), Białas, Krzyżok, Zdunek, Rosiak (Woś 87′), Dudziński (Zieliński 65′), Wodecki, Tabala (Podbioł 90′)