Zapowiedź: Odra Wodzisław – Unia Turza Śląska

Odra Wodzisław w sobotnie popołudnie zmierzy się na Stadionie Aleja z lokalnym rywalem, Unią Turza Śląska. Ostatnie rywalizacje tych zespołów były niezwykle interesujące i liczymy, że tym razem będzie podobnie.

Ostatni tydzień należał do jednych z najbardziej intensywnych w naszym klubie. Po porażce z Podbeskidziem Bielsko-Biała doszło do zmiany na stanowisku pierwszego trenera i do sobotniej rywalizacji nasi piłkarze przystąpią pod przewodnictwem nowego szkoleniowca, Damiana Nowaka. Mimo wysokiej porażki w ostatnim spotkaniu, Niebiesko-czerwoni wciąż utrzymują bezpieczną przewagę w ligowej tabeli nad resztą stawki. Duma Wodzisławia przystąpi do sobotniego meczu z jedenastoma punktami przewagi nad drugim w tabeli LKS-em Bełk, mając jedno spotkanie rozegrane mniej. Taką samą przewagę punktową mamy nad naszymi najbliższymi rywalami, Unią Turza Śląska, która przegrała u siebie bardzo ważne spotkanie z wcześniej wspomnianym zespołem z Bełku. Dla Unii była to już trzecia porażka z rzędu w meczu domowym. Unici w tym sezonie o wiele lepiej radzą sobie w meczach wyjazdowych, gdzie ponieśli jak dotąd zaledwie dwie porażki. Odra natomiast 75% swoich porażek doznała na wyjeździe, przegrywając zaledwie jedno domowe spotkanie (porażka z Unią Książenice na początku sezonu).

Mecze z Unią Turza Śląska w ostatnich latach zyskały rangę naprawdę pasjonujących rywalizacji. Warto przypomnieć mecz obu zespołów z rundzie jesiennej, rozgrywany na stadionie w Turzy Śląskiej. Odra dość szybko strzeliła trzy bramki, ale nieustępliwi gospodarze zdołali złapać kontakt, ale kiedy poczuli, że remis jest w ich zasięgu, Niebiesko-czerwoni szybko im te nadzieje odebrali, ostatecznie wygrywając 6:2. Jeśli cofniemy się jeszcze wcześniej, to przypomnimy sobie ostatni mecz tych drużyn, rozgrywany na stadionie w Wodzisławiu Śląskim. Mecz o mistrzostwo rundy jesiennej Ligi Okręgowej, przy wypełnionym kibicami stadionie, zakończył się pewnym zwycięstwem naszego zespołu (3:0).

Ostatnia seria gier pokazała reszcie stawki, że da się obnażyć słabości Odry Wodzisław, ale w tym sezonie drużyna z Wodzisławia na własnym stadionie jest niezwykle mocna, a nierówna dyspozycja Unii Turza Śląska, sprawia, że mogą mieć ciężko wywieźć z naszego stadionu choćby punkt.

Początek spotkania w sobotę o 17:00!

Udostępnij: