Bolesna porażka

• 25 kwietnia 2021
  • 0
  • 1130 Wyświetleń

Odra Wodzisław przegrała 0:8 w wyjazdowym meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała w spotkaniu 24 serii gier rozgrywek IV ligi. Dla Niebiesko-czerwonych była to pierwsza ligowa porażka od trzeciego października.

Duma Wodzisławia przystąpiła do tego spotkania osłabiona brakiem pauzujących za kartki Artura Gacia oraz Jakuba Białasa. Szansę w wyjściowym składzie otrzymali więc Arkadiusz Woś i Niko Abuladze. Odra już w drugiej minucie spotkania wyszła na prowadzenie po bramce Damiana Tarki. Gol nie został jednak uznany, z uwagi na wcześniejszą pozycję spaloną Marcina Wodeckiego. Gdzie tam była pozycja spalona, to też chcielibyśmy wiedzieć. Cztery minuty później gospodarze objęli prowadzenie po bramce Jana Borka. Odra starała się odpowiedzieć na bramkę gospodarzy, ale piłka po strzałach Tabali oraz Patryka Dudzińskiego nie znalazła drogi do bramki. Jeszcze przed przerwą goście podwyższyli swoje prowadzenie za sprawą Kukuły. Tuż przed zakończeniem pierwszej części spotkania, świetną okazję do zdobycia bramki kontaktowej miał Damian Tarka, ale jego uderzenie zostało obronione przez golkipera gospodarzy.

Po przerwie strzelali już tylko gospodarze. W 53. minucie spotkania doskonałe zagranie prostopadłe do Jana Broka, który wyszedł sam na sam z Michałem Antkowiakiem i z zimną krwią zakończył akcję, podwyższając prowadzenie swojego zespołu. Trzy minuty później ten sam zawodnik pewnie wykorzystał rzut karny i skompletował hat-tricka. W 60. minucie świetną akcję indywidualną przeprowadził Dawid Kukuła i Podbeskidzie prowadziło już pięcioma bramkami. To nie był jednak koniec strzelania na boisku w Bielsku-Białej. Zaledwie trzy minuty później, Frelek wpadł w pole karne i płaskim strzałem pokonał Michała Antkowiaka. W 72. minucie doświadczony Kornel Osyra podwyższył prowadzenie Górali, pewnie wykorzystując rzut karny. W 83. minucie Maksymilian Sitek otrzymał prostopadłe podanie i w sytuacji jeden na jeden z bramkarzem Odry, umieścił piłkę w siatce. ustalając wynik tego spotkania.

Podbeskidzie II Bielsko-Biała 8:0 Odra Wodzisław (2:0)

Skład: Antkowiak, Kłosek (55′ Krzyżok), Wiśniewski, Lalko, Woś (45′ Zieliński), Zdunek, Dudziński (58′ Rosiak), Wodecki, Tarka (58′ Pryka), Abuladze, Tabala (62′ Podbioł)