Zapowiedź: Podbeskidzie II Bielsko-Biała – Odra Wodzisław

Sobotnie przedpołudnie przyniesie nam kolejną, ligową rywalizację Odry Wodzisław. Duma Wodzisławia uda się do Bielska-Białej, by zmierzyć się z rezerwami tamtejszego Podbeskidzia.

Odra Wodzisław po wygranej z MRKS Czechowice-Dziedzice ma już jedenaście punktów przewagi nad drugą w tabeli Unią Turza Śląska. Mimo, że do końca sezonu zostało jeszcze kilka meczów, to już możemy dostrzec, że Niebiesko-czerwoni małymi krokami zbliżają się w kierunku wygrania rozgrywek IV ligi. Kibiców Odry szczególnie może cieszyć skuteczność zespołu w tym sezonie. Odra ma już 69 zdobytych  bramek, co przy 22. rozegranych meczach, daje średnią ponad trzy bramki na mecz. Najlepszy strzelec zespołu, Adrian Tabala, zdołał już w tym sezonie aż 21 razy pokonywać bramkarzy rywali. To samo będzie próbował zrobić jutrzejszego popołudnia w meczu z Podbeskidziem II Bielsko-Biała. Podopieczni Dariusza Kołodzieja przystąpią do jutrzejszej rywalizacji z dziesiątego miejsca w ligowej tabeli z dorobkiem 31 punktów. Górale są jedną z najbardziej nierównie grających drużyn w tym sezonie. Podbeskidzie jak dotąd ma taką samą liczbę zwycięstw i porażek. O nierównych wynikach zespołu niech świadczy fakt, że wygrali oni 7:4 z Iskrą Pszczyna, by przegrać 2:1 ze znajdującym się w dolnych rejonach tabeli GKS-em Radziechowy-Wieprz. Ostatni mecz Odry Wodzisław z Podbeskidziem II Bielsko-Biała zakończył się wysokim zwycięstwem naszej drużyny (4:0). Zapowiadając to spotkanie, nie możemy również zapominać o ostatnim spotkaniu Dumy Wodzisławia, jakie rozgrywaliśmy w Bielsku-Białej. W sierpniu 2019 roku nasz zespół przegrał w wyjazdowym meczu po bramce w ostatnich sekundach spotkania. Mecz rozgrywany na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej na długo pozostał w pamięci kibiców z Wodzisławia.

Nierówna dyspozycja zespołu Podbeskidzia oraz dobra gra Odry Wodzisław na wyjazdach w ostatnim czasie, sprawia, że możemy oczekiwać ciekawego spotkania i miejmy nadzieję, że tym razem z Bielska-Białej będziemy wracali w dobrych humorach.

 

Początek spotkania w sobotę (24.04) o godzinie 11:30!

Udostępnij: