Odra deklasuje Unię w meczu na szczycie

• 11 kwietnia 2021
  • 0
  • 1373 Wyświetleń

Odra Wodzisław rozbiła 5:0 Unię Książenice w meczu na szczycie czwartej ligi. Niebiesko-czerwoni powiększyli tym samym swoją przewagę w ligowej tabeli i nad drugą Unią Turza Śląska mają już osiem punktów przewagi.

Trener Arkadiusz Tracz dokonał kilku zmian w składzie w porównaniu do pucharowego meczu z ROW-em. Do bramki wrócił Michał Antkowiak. W linii obrony zobaczyliśmy Artura Gacia i Michała Wiśniewskiego. Od początku spotkania Odra narzuciła rywalom swój styl gry i dążyła do zdobycia bramki. W szóstej minucie spotkania, Damian Tarka płaskim strzałem próbował pokonać bramkarza gospodarzy, ale ten udanie interweniował. Cztery minuty później doskonałą okazję do zdobycia bramki miał Arkadiusz Lalko, który po wrzutce Wiśniewskiego, oddał strzał głową z bliskiej odległości, ale ponownie jego strzał został obroniony przez golkipera Unii. W 13. minucie udało już nam się wyjść na prowadzenie. Precyzyjne dośrodkowanie z rzutu rożnego na głowę Adriana Tabali, a Hiszpan, zdobywając swoją 19. bramkę w tym sezonie ligowym, wyprowadził Dumę Wodzisławia na prowadzenie. Kilka minut później Tabala miał świetną okazję do podwyższenia wyniku, ale jego strzał z okolic 16. metra, przeleciał minimalnie obok słupka bramki drużyny z Książenic. W 30. minucie Marcin Wodecki oddał mocny strzał zza pola karnego, piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki strzeżonej przez Błatonia. Trzy minuty później mogło być już 3:0, ale piłka po strzale głową Arkadiusza Lalko wylądowała na poprzeczce. Na przerwę schodziliśmy z wynikiem 2:0.

W drugiej połowie, Odra napierała na rywala w poszukiwaniu kolejnych bramek. To udało się już w 50. minucie, kiedy trzeciego gola dla naszej drużyny strzelił Damian Tarka po asyście Jakuba Białasa. Gospodarze próbowali odpowiedzieć, ale ich pojedyncze strzały, były doskonale neutralizowane przez Michała Antkowiaka. W 69. minucie Marcin Wodecki miał już na swoim koncie dublet. Były piłkarz ROW-u Rybnik idealnie wykorzystał podanie z prawej strony Damiana Tarki i ze spokojem wykończył akcję, strzelając czwartego gola dla zespołu z Wodzisławia. W 77. minucie meczu, doskonałą okazję do podwyższenia wyniku miał rezerwowy, Piotr Zieliński, ale przegrał pojedynek sam na sam z Błatoniem. Pięć minut przed końcem meczu swoją cegiełkę do zwycięstwa, dołożył Niko Abuladze, który ustalił wynik tego spotkania.

Unia Książenice 0:5 Odra Wodzisław (0:2)

Tabala 13′, Wodecki 30′, Tarka 50′, Wodecki 69′, Abuladze 85′

Skład: Antkowiak – Kłosek, Wiśniewski, Lalko, Gać – Zdunek (79′ Woś), Rosiak (72′ Zieliński), Wodecki – Białas (75′ Pryka), Tabala (75′ Abuladze), Tarka