Zapowiedź: Odra Wodzisław – Spójnia Landek

Po wygranej 5:1 w poprzedniej kolejce, Odra Wodzisław przystępuje do spotkania ze Spójnią Landek, które zapowiada się na niezwykle ciekawą rywalizację. 

Odra Wodzisław pokonała w poprzednią sobotę 5:1 Drzewiarz Jasienica. Niebiesko-czerwoni dominowali przez całe spotkania i po raz kolejny udowodnili swoją niesamowitą siłę ofensywną. Po raz kolejny błyszczał Adrian Tabala, który zdobył w tym meczu hat-tricka. Tego samego dnia swój mecz grała Spójnia Landek, która pokonała GKS II Tychy aż 5:0. Dla podopiecznych Krystiana Odrobińskiego była to dziewiąta wygrana z rzędu. Spójnia, po przeciętnym początku sezonu, w którym zdobyła sześć punktów po sześciu kolejkach, stała się walcem, który rozjeżdża kolejnych rywali. Drużyna z Landku ma zarówno drugą najlepszą ofensywę w całej lidze, jak i drugą najlepszą defensywę w całych rozgrywkach. W obu tych statystykach prym wiedzie oczywiście Odra. Oznacza to, że w Wielką Sobotę, na Stadionie Aleja, czeka nas prawdziwie wielkie granie. Na przeciwko sobie staną więc dwie najlepsze ofensywy i defensywy w całej lidze.

Piłkarze Dumy Wodzisławia, podejdą zapewne do tego spotkania, żądni rewanżu, za to co stało się na początku września ubiegłego roku. Niebiesko-czerwoni w rozgrywanym wtedy meczu w ramach 7. kolejki, przegrali na wyjeździe ze Spójnią aż 0:3. Do dziś ta porażka wydaje się być najbardziej bolesną, jaką doznali nasi piłkarze w tym sezonie. Gospodarze doskonale neutralizowali wtedy nasze ataki, co chwilę wbijając kolejne sztylety w niebiesko-czerwone serce.

W sobotę czeka nas bardzo ciekawy mecz. Jeżeli Odra wyjdzie z tej rywalizacji zwycięsko, będzie mieć już dwanaście punktów przewagi nad zespołem Spójni, która ma jednak jeden mecz rozegrany mniej. Odra jak dotąd przegrała tylko jedno spotkanie u siebie, było to na początku sierpnia, kiedy przegraliśmy z Unią Książenice. Kto ma zakończyć fantastyczną serię Spójni Landek, jak nie właśnie Odra. Gdzie ma Spójnia przegrać, jak nie właśnie na Stadionie Aleja.

 

Ostatni mecz: Spójnia Landek 3:0 Odra Wodzisław | 7. kolejka | 5 września

 

Początek rywalizacji Odra Wodzisław – Spójnia Landek, w Wielką Sobotę o godzinie 13:00.

Udostępnij: