Z obozu rywala – Spójnia Landek

Wysoka wygrana w zeszłą sobotę pozwala Odrze jeszcze wygodniej rozsiąść się w fotelu lidera tabeli. Piłkarzy z Wodzisławia czeka jednak w sobotę bardzo trudne starcie, bo na Stadion Aleja przyjedzie rozpędzona Spójnia Landek. Sprawdźmy zatem, co tam słychać u naszych rywali. 

Spójnia przystąpi do tego spotkania z trzeciej pozycji w ligowej tabeli, mając w tym momencie stratę dziewięciu punktów do naszego zespołu. Forma drużyny z Landku może imponować. Podopieczni trenera Krystiana Odrobińskiego wygrali dziewięć ostatnich ligowych meczów z rzędu. Na szczególny szacunek zasługuje ofensywa Spójni, która zdobyła już w tym sezonie 55 bramek, to drugi wynik w całej lidze. Najwięcej bramek w tym sezonie, zdobyła oczywiście Odra (60). W ostatnim ligowym meczu, ekipa z Landku rozgromiła u siebie 5:0 drugą drużynę GKS-u Tychy, którą Odra pokonała w pierwszym meczu rundy wiosennej. Przed startem rundy rewanżowej, nasi sobotni rywale, wzmocnili się trzema nowymi piłkarzami (Mariusz Bojarski, Paweł Sękowski, Kacper Wybrańczyk). Z klubu odeszło natomiast pięciu zawodników (Bartosz Rutkowski, Jakub Więzik, Mateusz Michalski, Mykhailo Lavruk oraz Piotr Olszowski).

Z tyłu głowy musimy oczywiście mieć ostatni mecz Odry ze Spójnią, kiedy to Niebiesko-czerwoni przegrali na wyjeździe aż 0:3. Ten mecz oraz obecna forma obu zespołów sprawiają, że w Wielką Sobotę, czeka nas prawdziwy thriller, z którego miejmy nadzieję, zwycięsko wyjdą piłkarze Arkadiusza Tracza.

Początek spotkania w sobotę (03.04) o 13:00.

Udostępnij: