Pewna wygrana z Drzewiarzem

• 28 marca 2021
  • 0
  • 1173 Wyświetleń

Odra Wodzisław pokonała 5:1 Drzewiarz Jasienica po hattricku Adriana Tabali i dublecie Marcina Wodeckiego. Niebiesko-czerwoni umocnili się na pozycji lidera ligowej tabeli i mają już siedem punktów przewagi nad drugą Unią Książenice.

Odra od początku meczu przejęła kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami i kolejnymi akcjami starała się otworzyć wynik tego meczu. W 7. minucie Patryk Dudziński płaskim strzałem próbował zaskoczyć bramkarza gości, ale jego strzał został pewnie obroniony przez golkipera z Jasienicy. Chwilę później bardzo dobrą szansę do zdobycia bramki miał Jakub Białas, który został wypuszczony w uliczkę przez Marcina Wodeckiego, ale strzał bocznego obrońcy wylądował na bocznej siatce. Jednak już trzy minuty później Odra wyszła na prowadzenie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, Adrian Tabala idealnie przyłożył głowę i zdobył bramkę. W 20. minucie goście po raz pierwszy próbowali zagrozić bramce strzeżonej przez Michała Antkowiaka, ale bramkarz Odry udanie interweniował. Minutę później, bramkarz Dumy Wodzisławia popisał się kolejną udaną interwencją tym razem po strzale głową jednego z piłkarzy Drzewiarza. Po tej interwencji Odra błyskawicznie przerzuciła grę pod bramkę rywali, gdzie Adrian Tabala znalazł się w sytuacji sam na sam. Bramkarz gości postanowił wyjść za pole karne, a piłka niefortunnie dla gości po interwencji jednego ze stoperów, wylądowała pod nogami Marcina Wodeckiego, który strzałem z daleka przelobował bramkarza i podwyższył nasze prowadzenie. Trzy minuty później Odra była bliska strzelenia kolejnego gola, ale piłka po strzale Tarki wylądowała na poprzeczce.

Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy, Patryk Dudziński spróbował wpisać się na listę strzelców, ale po jego strzale, futbolówka odbiła się od słupka. W 57. kolejną doskonałą interwencją popisał się Michał Antkowiak, który intuicyjnie obronił strzał rywala z ósmego metra. Chwilę później Odra zdobyła kolejną bramkę. Jakub Białas zagrał do Marcina Wodeckiego, który z lewej strony pola karnego idealnie dośrodkował do Adriana Tabali, który tym samym zaliczył dublet w tym meczu. Dziesięć minut później, Marcin Wodecki, nie chciał być gorszy od Hiszpana i również skompletował swój dublet, strzelając precyzyjnie głową. Trzy minuty później goście po świetnym prostopadłym podaniu do napastnika, który przelobował wychodzącego Antkowiaka, strzelili bramkę honorową. To jednak nie był koniec strzelania na Bogumińskiej. Pięć minut przed zakończeniem spotkania, Adrian Tabala skompletował hattricka. Artur Gać zagrał piękne przeszywające podanie do wychodzącego Wodeckiego, który przetoczył futbolówkę między nogami bramkarza, a Hiszpan dobił ją do pustej bramki.

Ostatecznie Odra Wodzisław pokonuje Drzewiarz Jasienicę wynikiem 5:1 i umacnia się na pozycji lidera tabeli czwartej ligi.

Odra Wodzisław 5:1 Drzewiarz Jasienica (2:0)

Adrian Tabala (3x), Marcin Wodecki (2x) – Łoś

Skład: Antkowiak – Gać, Lalko, Kłosek, Białas (78′ Łuczak) – Zdunek,, Dudziński (79′ Podbioł), Wodecki – Pryka (66′ Zieliński), Tarka (75′ Woś), Tabala