Zapowiedź: GKS Radziechowy-Wieprz – Odra Wodzisław

Po wygranej w inauguracyjnym meczu rundy wiosennej, Odra Wodzisław przystępuje do kolejnego meczu wyjazdowego. Duma Wodzisławia zmierzy się z przedostatnim w ligowej tabeli, GKS-em Radziechowy-Wieprz.

Za Niebiesko-czerwonymi naprawdę udana inauguracja rundy wiosennej. Odra w przekonujący sposób zwyciężyła w Tychach, z rezerwami tamtejszego GKS-u i umocniła się na pozycji lidera tabeli. Dodatkowo, porażka Unii Książenice ze Spójnią Landek, sprawiła, że podopieczni trenera Arkadiusza Tracza mają już siedem punktów przewagi nad drugim w tabeli zespołem z Książenic. Sobotnia rywalizacja z GKS-em Radziechowy Wieprz będzie dla naszych piłkarzy testem, w którym najważniejsze będzie nie zlekceważenie rywala. GKS zajmuje dopiero przedostatnie miejsce w tabeli i jego różnica punktowa w porównaniu do naszego zespołu wynosi aż 32 punkty. W zespole z Radziechów-Wieprza szwankuje przede wszystkim ofensywa, patrząc na to, że zdobyli w tym sezonie prawie tyle samo bramek co Odra do tej pory straciła.

Dla Odry kolejne zwycięstwo będzie oznaką wejścia w dobrą formę, która będzie kluczowa w ewentualnej ucieczce przed “peletonem” w tabeli i awansie do barażów o trzecią ligę. Jak pokazuje historia naszych rywalizacji z sobotnim rywalem, spotkania te nie należą do najłatwiejszych. Dwukrotnie w ostatnim czasie Odra pokonywała sobotniego rywala wynikiem 2:1. To pokazuje, że mimo różnicy klas, na boisku mecze te są bardzo zacięte i decydują detale. W rundzie jesiennej drużyna z Radziechów, wygrała zaledwie dwa spotkania, ale oba te zwycięstwa miały miejsce w spotkaniach domowych.

W sobotę, Odra Wodzisław stanie przed dużą szansą zdobycia kolejnych trzech punktów, które pozwolą nam przybliżyć się do naszego celu i miejmy nadzieję, że po końcowym gwizdku przyjdzie nam oglądać, świętujących piłkarzy Dumy Wodzisławia.

Ostatni mecz: Odra Wodzisław 2:1 GKS Radziechowy-Wieprz

 

Początek spotkania, w sobotę o 15:30!

Udostępnij: