Grunt to dobrze zacząć

  • 15 marca 2021
  • Po meczu
  • 0
  • 971 Wyświetleń

Odra Wodzisław pokonała 3:1 GKS II Tychy w pierwszym meczu rundy wiosennej. Bramki dla Dumy Wodzisławia zdobyli Marcin Wodecki, Damian Tarka oraz Piotr Zieliński.

Sobotnia porażka Unii Książenice na boisku w Landku oznaczała, że w przypadku zwycięstwa, Odra powiększy swoją przewagę w tabeli nad zespołem Unii. Trener Tracz na spotkanie w Tychach postawił sprawdzoną wielokrotnie w meczach kontrolnych jedenastkę. W obronie zobaczyliśmy debiutującego Michała Wiśniewskiego, którego nasz klub wypożyczył z Jezioraka Iława. W pomocy wystąpił wracający po latach do naszego klubu Marcin Wodecki.

Lepiej to spotkanie rozpoczęła drużyna gospodarzy, która w przeciągu kilku minut stworzyła sobie dwie groźne sytuacje. Najpierw piłkę z linii wybijał jeden z zawodników Odry, czym uchronił nas od straty bramki, a następnie gości, po sprytnym strzale, zatrzymał słupek bramki strzeżonej przez Michała Antkowiaka. Drużyna z Wodzisławia odpowiedziała niegroźnym strzałem Artura Gacia oraz uderzeniem w słupek po strzale Arkadiusza Lalko. W 21. minucie Odra przeprowadziła pierwszą zabójczą akcję w tym spotkaniu. Z płaskim strzałem Adriana Tabali, jeszcze bramkarz sobie poradził, ale do odbitej piłki dopadł Marcin Wodecki, który mocnym uderzeniem od słupka wyprowadził Odrę na prowadzenie. Niebiesko-czerwoni poszli za ciosem, bo już cztery minuty później, Damian Tarka po podaniu Patryka Dudzińskiego z prawej strony pola karnego, podwyższył prowadzenie Dumy Wodzisławia. Zszokowani gospodarze próbowali szybko odpowiedzieć, ale ich strzały pewnie zatrzymywał, świetnie dysponowany tego dnia, Michał Antkowiak.

Po przerwie oba zespoły szukały swojego szczęścia po strzałach z dystansu, ale brakowało celności. W 53. minucie doskonałą okazję do zdobycia bramki miała Tabala, który znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy, jednak ten zatrzymał jego uderzenie na bramkę. GKS naciskał w poszukiwaniu bramki kontaktowej, ale ich strzały były neutralizowane przez naszego bramkarza. Na dziesięć minut przed końcem spotkania, Odra przeprowadziła zabójczy kontratak. Damian Tarka popędził lewą stroną, zagrał do rezerwowego Zielińskiego, który przyjął sobie piłkę w polu karnym i mocnym strzałem pod poprzeczkę ustalił wynik spotkania na 3:0. Kilka minut przed końcem meczu, Tyszanie zdobyli bramkę honorową. Po niegroźnie wyglądającym dośrodkowaniu, precyzyjnym strzałem głową popisał się Łukasz Kopczyk. Tyszanie kończyli to spotkanie w dziesiątkę, po tym jak minutę przed końcem, swoją drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Machowski.

Ostatecznie Odra Wodzisław pokonuje 3:1 GKS II Tychy w pierwszym meczy rundy wiosennej. W następnej kolejce naszych piłkarzy czeka wyjazdowy mecz z będącym na przedostatnim miejscu w ligowej tabeli, GKS-em Radziechowy-Wieprz.

GKS II Tychy 1:3 Odra Wodzisław 

Marcin Wodecki 21′, Damian Tarka 25′, Piotr Zieliński 80′, Łukasz Kopczyk 87′

Skład: Michał Antkowiak, Artur Gać, Michał Wiśniewski, Arkadiusz Lalko, Maciej Kłosek, Paweł Zdunek, Marcin Wodecki, Patryk Dudziński (75′ Jakub Rosiak), Damian Tarka (89′ Arkadiusz Woś), Jakub Białas (67′ Piotr Zieliński), Adrian Tabala (84′ Salvador Pryka)

 

Skrót meczu zrealizowany przez Śląskie TV

Udostępnij: