• 4 lutego 2021
  • Po meczu
  • 0
  • 1068 Wyświetleń

Odra Wodzisław rozgromiła Płomień Połomia w piątym meczu kontrolnym. Podopieczni trenera Adama Burka zwyciężyli aż 10:0. To trzecia wygrana w piątym meczu kontrolnym w wykonaniu niebiesko-czerwonych.

Odra od początku meczu zaznaczała swoją dominacje na boisku. Większość ataków przeprowadzana była prawą stroną boiska, gdzie świetnie prezentował się, będący ostatnio w doskonałej formie, Damian Tarka. Do przerwy Odra prowadziła 5:0 po dubletach Adriana Tabali oraz Damiana Tarki oraz bramce Jakuba Białasa. Ostatnie minuty pierwszej części spotkania Odra rozgrywała w dziesiątkę, gdyż po dwóch żółtych kartkach, a w konsekwencji czerwonej, boisko musiał opuścić Mouhamadou Sadio. Na drugą połowę Odra wyszła z praktycznie nową jedenastką. Tuż po rozpoczęciu drugiej części gry nasze prowadzenie podwyższył Daniel Podbioł. Świetnie w drugiej połowie spisywał się zawodnik testowany, który zdobył dwie bramki i dorzucił asystę. Dwie bramki dorzucił także Salvador Pryka. Wynik meczu mógł być bardziej okazały, ale Maciej Kłosek nie wykorzystał rzutu karnego. Ostatecznie Odra Wodzisław zdeklasowała rywali, zwyciężając 10:0.

Mecz rozgrywany był w formacie 2×50 minut.

Skład Odry: Kacperski (51′ Antkowiak), Woś (71′ Franiczek), Zawodnik Testowany (51′ Kłosek), Sadio (51′ Zawodnik testowany), Białas (61′ Danieluk), Jary (51′ Chatys), Wodecki (51′ Rosiak), Dudziński (51′ Zdunek), Zieliński (51′ Zawodnik testowany), Tarka (51′ Pryka), Tabala (51′ Podbioł).

Wczorajszy sparing był bardzo udany. Drużyna Połomi dobrze gra w piłkę, było widać, że chcą grać w piłkę, ale my się temu przeciwstawiliśmy i wyszło nam to bardzo dobrze. Cieszę się, że jest ruchliwość w drużynie, że każdy chce piłkę i nie unika grania. Bardzo fajnie to wyglądało, nie straciliśmy bramki, a dużo udało nam się strzelić, także był to na pewno bardzo pożyteczny sparing dla nas i oby tak dalej. Oby ta skuteczność się utrzymała. Najważniejsze są pierwsze mecze. Zostało nam jeszcze kilka sparingów, także myślę, że będziemy jeszcze lepiej wyglądać. Mamy jeszcze mankamenty, które trzeba wyeliminować, ale jest na to czas i na to by przygotować się do sezonu.
Wszyscy jesteśmy zadowoleni, bo od początku trenujemy ciężko, ale jest to dobre, bo jeśli chcemy się dobrze przygotować do sezonu i być gotowym to musimy tak pracować. Najważniejsze, że nie ma kontuzji. Zdrowie dopisuje każdemu zawodnikowi. Każdy do treningów podchodzi na sto procent. Widać, że każdy chce i to motywuje, buduje. Jest rywalizacja w drużynie i to jest najważniejsze, dlatego będziemy się dalej przygotowywać na pełnych obrotach i myślę, że wszystko pójdzie zgodnie z planem, każdy z chłopaków z drużyny chce być gotowym. Dobrze wyglądamy na treningach i oby tak dalej. Najważniejsze jest zdrowie i jeśli ono dopisze to jestem spokojny o wyniki w lidze – powiedział po meczu Marcin Wodecki.

Kolejny mecz kontrolny Odra Wodzisław rozegra w sobotę o godzinie 10:00, a rywalem będzie Górnik 09 Mysłowice.