Remis w meczu kontrolnym z Dramą

W ośrodku treningowym w Nieboczowach spotkały się dwie czwartoligowe drużyny. Odra zmierzyła się z Dramą Zbrosławice. Mecz rozgrywany 3×35 minut zakończył się remisem 1:1, a bramkę dla naszego zespołu zdobył Paweł Zdunek.

W naszej kadrze zabrakło kilku kluczowych zawodników, którzy trenowali indywidualnie jak np. Marcina Wodeckiego, Krzysztofa Krzyżoka, Adriana Tabali czy Niko Abuladze. Ten ostatni jest testowany przez pierwszoligową Sandecję Nowy Sącz.

Mecz rozegrano w trzech tercjach po 35 minut. W pierwszych dwóch nasza przewaga była widoczna, ale brakowało wykończenia akcji. Bramka na 1:0 dla nas padła w 4. minucie drugiej tercji. Piłkę w starciu z obrońcą wywalczył Paweł Zdunek, wbiegł w pole karne i płaskim strzałem pokonał golkipera przyjezdnych. W trzeciej tercji na boisku pojawiło się dużo młodych zawodników, a więc to zespół Dramy przejął kontrolę nad meczem i powinien strzelić kilka bramek. Celowniki tego dnia u przeciwnika były jednak źle nastawione. Ostatecznie na 5 minut przed końcem zespół ze Zbrosławic strzelił wyrównującego gola. Piłkę do siatki bardzo ładnym strzałem posłał Piotr Makowski. Mecz zakończył się wynikiem 1:1. Nasi zawodnicy w tym tygodniu weszli w obszar bardzo intensywnej pracy przygotowawczej do rundy. Sztab szkoleniowy dał szansę wielu młodym graczom. Spotkanie pod nieobecność trenera Adama Burka, który przebywał na I zjeździe kursu UEFA A odbyło się pod wodzą asystentów Arkadiusza Tracza i Marcina Ćwiklińskiego.

Kolejny sparing rozegramy już w najbliższą środę, a rywalem będzie Lechia Dzierżoniów.

– Drugi mecz kontrolny w okresie przygotowawczym zagraliśmy w 3 tercjach po 35 minut. Mecz służył przede wszystkim obserwacji i ocenie nowych zawodników oraz testowanych w kontekście ich przydatności w drużynie. Obecnie jesteśmy w ciężkim treningu, co było widać na boisku. Rywale którzy dynamiczniej poruszali się po boisku postawili trudne warunki w tej fazie przygotowań. Nasz zespół zagrał bez Krzyżoka i Wodeckiego, którzy mają drobne urazy oraz Tabali, który dołączy do nas od lutego. Z pozytywów na pewno można dostrzec dużą dojrzałość piłkarską Szymona Jarego, który wspierał mniej doświadczonych kolegów. Widać u niego dużą jakość piłkarską i z pewnością będzie ważną postacią w sezonie. Dobrą dyspozycję z treningów potwierdził również młody Rosiak, który dobrze radził sobie w środku pola. Bardzo aktywny był Dudziński. Jeśli chodzi o współpracę to najlepiej wyglądała ona na prawej stronie między Wosiem i Tarką. W pozostałych sektorach widoczny był brak zrozumienia i automatyzmów, ale przewidywaliśmy to już przed meczem. Generalnie mecz kontrolny dał nam z pewnością ważne informacje w kontekście budowania kadry oraz obszary w których musimy pracować taktycznie w kontekście organizacji gry oraz taktyki indywidualnej oraz zespołowej. Już w środę będzie możliwe poprawienie tych elementów w następnym meczu kontrolnym – powiedział po meczu asystent trenera Arkadiusz Tracz.

Odra Wodzisław – Drama Zbrosławice 1:1 (0:0, 1:0, 0:1)
Paweł Zdunek 39. – Piotr Makowski 100.

Skład Odry: Wacławiec (46. Będkowski, 81. Kuszka) – Woś (61. Gać), Białas (36. Zawodnik Testowany), Jary (81. Erazmus), Zawodnik Testowany (51. Kłosek), Zdunek (90. Kabut), Tarka (61. Pryka), Rosiak (61. Chatys), Dudziński (81. Litewka), Zieliński (46. Podbioł), Zawodnik Testowany (90. Franiczek).

Fot. ITIITI

Udostępnij: