Jedna Odra Wodzisław stała się faktem!

To już pewne! Po wielu godzinach spotkań roboczych możemy ogłosić, że w Wodzisławiu Śląskim jest jedna Odra!

Dokument został podpisany 4 stycznia 2021 roku, aczkolwiek dziś, czyli 18 stycznia 2021 roku obie delegacje po spotkaniu z prezydentem Mieczysławem Kiecą i wiceprezydent Izabelą Kalinowską mogą oficjalnie ogłosić porozumienie we współpracy od dnia podpisania dokumentu. Obie strony otrzymały serdeczne gratulacje od sternika Urzędu Miasta, który nie ukrył swojego zadowolenia z faktu finalizacji rozmów.

Musimy podkreślić, że to nasz klub kilka miesięcy temu wyszedł z inicjatywą podjęcia współpracy ze środowiskiem piłkarskim w mieście, celem budowania silnej marki Odry Wodzisław. W głównej mierze Odrę Wodzisław w rozmowach reprezentował prawnik, radca prawny dr Czesław Burek, który od marca ubiegłego roku wspiera klub charytatywnie w działaniach organizacyjnych i strukturalnych. Kluczowymi postaciami byli także: Adam Burek, pierwszy trener zespołu seniorów, a od niedawna dyrektor sportowy klubu, Grzegorz Smiatek, prezes klubu i główni sponsorzy klubu.

Współpraca z MKP Odrą Centrum Wodzisław pozwoli na wzrost poziomu piłki nożnej w Wodzisławiu Śląskim, dzięki ściśle przygotowanym zasadom współdziałania. Dziękujemy prezesowi Romanowi Zielińskiemu za ogromne chęci w zbudowaniu jednej Odry w Wodzisławiu.

Fakt owocnej współpracy z Miastem naszego klubu, na czele z prezydentem Mieczysławem Kiecą i wiceprezydent Izabelą Kalinowską, pozwolił na sprawne i sukcesywne rozmowy. Oficjalnie dziękujemy za mediacje, wsparcie i zaangażowanie w tej sprawie.

Odra Wodzisław sp. z o.o. będzie odpowiadać za prowadzenie zespołów seniorskich w mieście, a MKP Odra Centrum za szkolenie dzieci i młodzieży dla Odry Wodzisław co jest uwzględnione z jednym punktów umowy. Pozostałe punkty znajdują się poniżej w odnośnikach. Kluby będą działać wspólnie dla jednej Odry jednocześnie pozostając osobnymi podmiotami prawnymi.

Współpraca Odra sp. z o.o. – MKP Odra Centrum 1

Współpraca Odra sp. z o.o. – MKP Odra Centrum 2

Współpraca Odra sp. z o.o. – MKP Odra Centrum 3

Na zdjęciu od lewej: Grzegorz Smiatek (prezes klubu Odra sp. z o.o.), Roman Zieliński (prezes klubu MKP Odra Centrum Wodzisław Śl.), Adam Burek (I trener drużyny seniorów, dyrektor sportowy Odra sp. z o.o.). 

Udostępnij: