Wygrana w pierwszym sparingu

W sobotę Odra rozegrała pierwszy sparing tej zimy. W zabrzańskiej hali na boisku ze sztuczną nawierzchnią drużyna Adama Burka pokonała 3:1 ekipę Jana Żurka – Górnik Zabrze U18. Grano 3 x 40 minut. Warte uwagi jest to, że w zespole Odry wystąpiło dużo młodzieży.

Trzy bramki dla Odry padły już w pierwszej tercji. Strzelili je Patryk Dudziński, Niko Abuladze oraz Marcin Wodecki, który zakończył już swoją przygodę z ROW 1964 Rybnik i jako wolny zawodnik dołączył do naszej drużyny. W drugiej tercji Górnik strzelił jedyną bramkę w tym meczu – z rzutu karnego, z kolei trzecia tercja zakończyła się bezbramkowym remisem. Ostatecznie Odra pokonała Górnika U18 3:1.

– Jestem zadowolony z pierwszego tygodnia naszej pracy, zaangażowania wszystkich na starcie. Mimo bardzo trudnych warunków atmosferycznych zrealizowaliśmy zaplanowaną pracę w zdrowiu i z uśmiechem.
Mecz kontrolny dał nam to czego oczekiwaliśmy, wymagające starcie na początek. Gracze rozpoczęli proces zgrywania się, mieliśmy okazje do weryfikacji zawodników testowanych. Dążenie do zwycięstwa ma nas cechować zaczynając już od gier treningowych, więc tym istotniej podchodzimy do meczów kontrolnych. Zagraliśmy w świetnych warunkach, wygraliśmy z pogodą, dziękujemy trenerowi Żurkowi za sprawną organizację meczu – powiedział po spotkaniu trener Adam Burek.

Kolejny sparing Odra rozegra w sobotę (23.01.) o godz. 10:00 w ośrodku treningowym w Nieboczowach, a rywalem będzie czwartoligowa Drama Zbrosławice.

Skład Odry w meczu z Górnikiem U18: Testowany (41. Będkowski, 81. Wacławiec) – Gać (41. Woś), Testowany (75. Chatys), Krzyżok (41. Kłosek), Białas (53. Testowany) – Jary (90. Erazmus), Zdunek (90. Litewka), Wodecki (80. Rosiak) – Tarka (65. Pryka), Abuladze (100. Franiczek), Dudziński (60. Testowany).