Zagrać, wygrać, zostać mistrzem jesieni – komentarz naszego dziennikarza

Nadchodzi bardzo ważny czas rundy, ale i też całego sezonu. Przed drużyną Odry ogromna szansa na samodzielne zostanie Mistrzem Jesieni, bez patrzenia na wyniki Unii Książenice.

 

Szanowni Państwo, nadchodzi ten kluczowy czas rundy. Tak, dokładnie, to moment, w którym zostaną rozegrane mecze, decydujące o losie Mistrzostwa Jesieni.

 

Ostatnia strata punktów przez Unię Książenice otworzyła drogę do Mistrzostwa Jesieni Odrze Wodzisław. Niebiesko-Czerwoni mają na koncie o jeden mecz mniej od ekipy z Książenic oraz dwa punkty straty. Proste kalkulacje mówią o tym, że wystarczy wygrać pozostałe trzy mecze i Duma Wodzisławia zostanie Mistrzem Jesieni. Wszystko więc w rękach, a dokładnie w nogach piłkarzy wodzisławskiej Odry.

 

LP. DRUŻYNA M Z R P BZ BS BB PKT
1 UNIA KSIĄŻENICE 14 10 2 2 27 16 11 32
2 ODRA WODZISŁAW 13 10 0 3 36 15 21 30
3 SPÓJNIA LANDEK 14 8 3 3 38 13 25 27

Aktualna, ligowa tabela.

 

Ale jakie więc mecze czekają Odrę Wodzisław? A no mecze nie byle jakie. Już w środę podopieczni Trenera Adama Burka zmierzą się na wyjeździe z MRKS-em Czechowice-Dziedzice. Niech nie zwiedzie nas pozycja w tabeli drużyny z Czechowic-Dziedzic, ten wyjazd może okazać się bardzo trudny. Następnym spotkaniem, jakie czeka ekipę z Wodzisławia Śląskiego będzie pojedynek u siebie już w najbliższą sobotę z Iskrą Pszczyną, która aktualnie znajduje się na 16. miejscu w ligowym rozdaniu. O ile to spotkanie może nie budzić głębszych obaw, to już ostatni mecz rundy już tak, bowiem 21 listopada Duma Wodzisławia zawita do Czańca, gdzie stoczy bój z miejscowym LKS-em, który nie jest łatwym rywalem. Jest to ekipa, która nie raz mieszała w szykach Odry, wystarczy zresztą przypomnieć sobie inaugurację zeszłego sezonu, kiedy to LKS był bardzo trudnym przeciwnikiem.

 

Oczywiście nie można też zapomnieć o scenariuszu, który jest bardzo prawdopodobny, zważywszy na dołek formy oraz najbliższy mecz, a mowa tutaj o kolejnym potknięciu się Unii Książenice, która imponująco zaczęła ten sezon. Ekipa z Książenic mimo świetnych początków i dość długiej stabilizacji formy, teraz jednak popadła w dołek, z którego coraz ciężej im wyjść. W ostatni trzech meczach zdobyli zaledwie cztery punkty, które dowodzą na to, że w Książenicach robi się grząsko, ale i niewykluczone, że ostatnie dwa mecze będę pod dyktando zaskakującej Unii. Już w sobotę ekipa z Książenic zagra ze świetnie spisującym się w ostatnim czasie Rozwojem, który notuje imponujące wyniki w meczach u siebie. “Kolejarz”, czyli obiekt, na którym swoje mecze rozgrywa drużyna z Katowic jest prawdziwą twierdzą. Czy Unii uda się ją podbić? Jeśli Odra wygra wszystkie mecze to i tak bez znaczenia w walce o Mistrzostwo Jesieni, ale za to strata punktów w Katowicach sprawi, że Wodzisław Śląski będzie bliski tytułu miasta lidera.

 

Scenariuszy jest sporo, ale już nie takich spodziewano się w historii piłki. To jest właśnie piękno futbolu – nieważne jak rysuje się sytuacja, wszystko może się zdarzyć i tak samo może być w przypadku walki o Mistrzostwo Jesieni, a więc nie pozostaje nam nic więcej,jak tylko usiąść wygodnie w fotelu, włączyć Śląskie TV i przeżywać ten niezwykle emocjonujący finał rundy.

 

Autor: Kamil Sobala
Udostępnij: