Zieliński: „Jesteśmy świadomi naszej siły ofensywnej”

  • 29 września 2020
  • Wywiad
  • 0
  • 1034 Wyświetleń

Piotr Zieliński był bardzo ważną postacią ostatniego, wysokiego zwycięstwa Odry Wodzisław nad Rozwojem Katowice. Zdobył on dwie bramki, które znacznie przyczyniły się do triumfu Niebiesko-Czerwonych. Zapraszamy do lektury wywiadu z zawodnikiem Odry.

 

 

W ostatnim meczu Rozwój stworzył Wam niełatwe warunki do gry. Spodziewaliście się tego?

Tak, wiedzieliśmy o tym, pomijając to, że są drugą drużyną po nas z największą ilością strzelonych bramek, Trener na odprawie przedmeczowej przygotowywał nas na to, że są młodą, ofensywnie nastawioną drużyną, dlatego też było to istotne, żeby od początku przejąć kontrole nad meczem i jak najszybciej zatrzymywać ataki już na ich połowie.

 

 

Wygraliście aż czterema bramkami, dwa trafienia dołożyłeś Ty. Czy można stwierdzić, że Odra ma najlepszą ofensywę w lidze? 

Jesteśmy świadomi naszej siły ofensywnej, a statystyki mówią same za siebie, do tego nie możemy też zapomnieć o naszej obronie. Dzięki nim możemy ze spokojem atakować przez 90 min, a oni sami nie raz pokazali, że w każdym meczu potrafią dołożyć cegiełkę do strzelenia bramki, czy to „Gaciu” ze stałych fragmentów, „Lalo” przy wyprowadzaniu i kreowaniu akcji, „Johan” z najlepszą głową w Polsce oraz „Biały”, co potwierdził w ostatnim meczu. Odpowiadając na pytanie – można tak stwierdzić.

 

 

Dawniej występowałeś na pozycji napastnika, teraz grasz na skrzydle. Jak czujesz się na nowej pozycji?

Od kiedy zacząłem grać w piłkę, czyli od 5-18 roku życia grałem na „10”, dopiero później jak urosłem, nabrałem masy i szybkości trenerzy zaczęli wystawiać mnie na skrzydle i w ataku, także mam doświadczenie i czuje się dobrze na każdej pozycji ofensywnej.

 

 

Jak uważasz? Czy w Bełku czeka nas ciężki mecz?

Do każdego meczu podchodzimy z takim samym nastawieniem, mamy zrobić co do nas należy, wygrać i dać naszym kibicom widowisko. Także skupiamy się raczej na sobie, a czy czeka nas ciężki mecz, to dowiemy się w sobotę.

 

 

Już w sobotę przed Piotrem Zieliński i jego drużyną wymagający wyjazd, patrząc na ostatni mecz Odry z LKS-em Bełk. Początek tego spotkania o godzinie 15.00.

Udostępnij: