Tarka: “Razem tworzymy silny monolit”

  • 2 września 2020
  • Wywiad
  • 0
  • 737 Wyświetleń

Damian Tarka to zawodnik, który długo jest związany z Odrą Wodzisław. Ma na swoim koncie sporą liczbę występów w niebiesko-czerwonych barwach. Porozmawialiśmy z Damianem na temat ostatniego meczu, jak i poruszyliśmy wiele innych, ciekawych kwestii.

 

 

Zadanie wykonane – pewne zwycięstwo z o wiele niżej notowanym rywalem. Jak oceniasz ten mecz ze swojej perspektywy?

Mecz od początku był kontrolowany przez nas. Jak można było się spodziewać drużyna z Przyszowic ustawiona była nisko w obronie, grali ustawieniem z pięcioma obrońcami, przez co im bliżej byliśmy bramki rywali, tym mniej było miejsca. Rywal starał się wyprowadzać kontrataki, jednak nie udało im się stworzyć groźnych sytuacji. Graliśmy konsekwentnie, dzięki czemu dochodziliśmy do sytuacji strzeleckich, udało się zdobyć dwie bramki, lecz gdyby skuteczność była większa, wynik na pewno mógłby być wyższy. Cieszy nas wygrana i kolejne ważne trzy punkty.

 

 

Jesteś w klubie od dawna. Można by śmiało powiedzieć, że rozwijasz się razem z nim. Widzisz jak coraz to nowi zawodnicy dołączają do kadry. Jakbyś ocenił aktualną ekipę, która powstała na ten sezon?

Każdego sezonu następują rotacje w kadrze. Drużyna rozwija się, przez co do klubu trafiają coraz to inni zawodnicy. Pojawiło się kilku obcokrajowców, którzy świetnie wpasowali się w drużynę. Razem tworzymy silny monolit i z meczu na mecz rozumiemy się coraz lepiej. Patrząc na aktualna kadrę wierzę, że możemy walczyć o najwyższe cele.

 

 

Na szczycie tabeli trwa wyrównana walka o fotel lidera, pamiętając o tym, że jeszcze nie pauzowaliśmy, a Unia już tak. Jak uważasz? Czy taka rywalizacja będzie trwała przez całą rundę, czy jednak odsadzicie rywali pod koniec pierwszej części sezonu?

Nie oglądamy się na innych, skupiamy się na naszej pracy i na tym co chcemy osiągnąć. Chcemy zwyciężać w każdym meczu, rozwijać się, a przy tym cieszyć kibiców naszą grą. Jeśli będziemy nieustannie do tego dążyć, to ligowa tabela na pewno nam za to należycie odpłaci.

 

 

Już w sobotę czeka nas mecz ze Spójnią Landek. Spodziewasz się ciężkiego wyjazdu?

Każdy mecz w lidze jest ciężki, nie lekceważymy żadnego z rywali. Do każdego meczu przygotowujemy się tak samo, tak jakby każdych z nich miał być tym decydującym. Zrobimy wszystko, żeby i tym razem zabrać trzy punkty do Wodzisławia.

 

 

Damian Tarka ze swoją drużyną mecz rozpocznie o godzinie 16.00 już w tą sobotę. Spotkanie odbędzie się przy Rudzica 32 w Landku.

Udostępnij: