• 20 sierpnia 2020
  • Po meczu
  • 0
  • 1097 Wyświetleń

To był bardzo ciekawy, otwarty mecz, w którym zadebiutowało wielu młodych zawodników w niebiesko-czerwonych szeregach. Po ostatnim gwizdku sędziego ze zwycięstwa cieszyła się Odra, która zdobyła w tym meczu o jedną bramkę więcej od przeciwnika.

W pierwszych minutach meczu to właśnie Odra zaatakowała Start dwoma strzałami z dystansu, pierwszy z nich zostało oddany w 5. minucie przez Abuladze, a drugi trzy minuty później przez Białasa, oba jednak niecelne. Następnie zagrożenie pod bramką rywali stworzył w 15. minucie, bardzo groźny tego dnia, Piotr Zieliński, ale piłka minimalnie przeleciała nad poprzeczką. Rywale cały czas byli groźni, czego dowodem była strzelona bramka w 18. minucie, na którą Odra Wodzisław szybko odpowiedziała, bo już w 24. minucie strzałem głową Dudzińskiego. Reszta pierwszej części spotkania to wymiana ataków obydwu zespołów, ale żaden z nich nie zakończył się bramką.

W drugiej połowie Odra zdecydowanie ruszyła do ataku. W 50. minucie na prowadzenie Dumę Wodzisławia wyprowadził Piotr Zieliński, kiedy to piłka po jego strzale odbiła się od słupka, a następnie od bramkarza i wpadła do bramki. Niebiesko-Czerwoni coraz bardziej kontrolowali mecz, ale gospodarze cały czas pozostawali groźni. Przykładem jest bardzo dobra sytuacja w 83. minucie z rzutu wolnego, lecz strzał ten nie zagroził bramce strzeżonej przez Riabowskiego. W doliczonym czasie gry świetną okazje miał jeszcze Białas, lecz niestety decyzja o strzale w drugie tempo sprawiła, że bramkarz, jak i obrona była dobrze ustawiona i nie zdobył on bramki dla Odry. Kilka chwil później sędzia zakończył spotkanie wynikiem 2-1 i w ten sposób awansowaliśmy do kolejnej rundy Okręgowego Pucharu Polski.

To był prawdziwy mecz debiutów w Odrze Wodzisław. Tego dnia debiut zaliczyło wielu młodych zawodników, ale i również to spotkanie było powrotem Górnickiego na boisko, który ostatni mecz rozegrał przeciwko klubowi ROW 1964 Rybnik. Na słowa uznania zasłużyli młodzi zawodnicy, którzy wcale nie odstawiali nogi i walczyli na boisku, a byli między innymi nimi Szydłowski, Chatys, Chochulski, Łucki, czy Erazmus.

Skład Odry Wodzisław

Odra: Riabowski – Górnicki, Woś (46. min. Kłosek) , Sadio (46. min. Sarki), Białas – Chochulski – Szydłowski, Zieliński – Łucki (65. min Erazmus), Dudziński (46. min. Chatys), Abuladze

Już w niedzielę kolejny mecz, a będzie nim pojedynek w Turzy z miejscową Unią. Czeka nas bardzo trudne spotkanie, które może być kolejnym krokiem w drodze po fotel lidera.