3. kolejka: Zapowiedź

Nastał dzień, na który długo czekali wszyscy kibice, czyli dzień IV Derbów Wodzisławia Śląskiego. Dziś 98-letnia Odra Wodzisław zmierzy się z o wiele młodszym MKP Centrum Wodzisław Śląski. Pierwszy gwizdek o godzinie 17.00.

 

 

Chęć rewanżu

To spotkanie to prawdziwa okazja do rewanżu dla obydwu drużyn, bowiem obie ekipy przegrały swój ostatni mecz. Nasi rywale doznali porażki 2-3 w Bełku z miejscowym LKS-em, a Duma Wodzisławia przegrała u siebie 0-1 z Unią Książenice, która została liderem po 2. kolejce. Złość sportowa tych ekip może dodać atrakcyjności dzisiejszemu starciu.

 

 

Derby rządzą się swoimi prawami

To zawsze zaskakiwało wielu analityków – jak derby potrafią potoczyć się zupełnie inaczej niż mówią analizy. Do tego właśnie przyzwyczaił nas futbol, że gdy nadchodzą derby, możemy spodziewać się każdego wyniku i nieważne w jakiej formie tego dnia są obydwie drużyny.

 

 

Bez publiczności

Analizując dokładnie każdy aspekt dzisiejszego meczu można śmiało stwierdzić, że brak publiczności na stadionie podczas derbów jest bardzo dobrą wiadomością dla zawodników MKP Centrum, bowiem wielu z nich nie jest przyzwyczajona do grania przed publiką derbową. Zupełnie inaczej sytuacja ta wygląda dla drużyny Odry Wodzisław, której piłkarze są przyzwyczajeni do pełnych trybun i dopingu od pierwszej do ostatniej minuty meczu i dzisiaj będzie im bardzo brakowało śpiewów płynących z trybun na każdym meczu, ale myśl o tym ilu fanów Odry będzie im kibicowało w domu na pewno może pocieszać i dodawać sił w tym pojedynku.

 

 

Pozostałe spotkania

Kuźnia Ustroń – MRKS Czechowice-Dziedzice

Iskra Pszczyna – LKS Czaniec

Unia Książenice – GKS II Tychy

GKS Radziechowy-Wieprz – LKS Bełk

Unia Turza Śląska – Rozwój Katowice

Jedność 32 Przyszowice – Drzewiarz Jasienica

Spójnia Landek – Podbeskidzie II Bielsko-Biała

Orzeł Łękawica – pauza

 

Już o godzinie 17.00 sędzia rozpocznie mecz, pojedynek o to kto “rządzi” w naszym mieście. Transmisja w systemie PPV realizowanym przez Śląskie TV.

Udostępnij: