Remis 1-1 z pierwszoligowym Zagłębiem Sosnowiec

  • 5 grudnia 2019
  • Po meczu
  • 0
  • 1552 Wyświetleń

Podopieczni Adama Burka zagrali bardzo dobry mecz w Nieboczowach. Nie przestraszyli się wyżej notowanego rywala i wyszli odważnie na to starcie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1. Bramkę dla Dumy Wodzisławia strzelił Sławomir Musiolik.

Od początku meczu oba zespoły próbowały zastosować pressing, lecz Zagłębie zrobiło to bardziej dosadnie. W 8. minucie rywale Odry skonstruowali skuteczny atak przez co objęli prowadzenie w tym spotkaniu. Po utracie bramki przez Niebiesko-Czerwonych ich gra zaczynała wyglądać coraz lepiej, czasem wręcz fantastycznie. W 32. minucie Odra Wodzisław doprowadziła do wyrównania za sprawą trafienia Sławomira Musiolika.

W drugiej połowie Zagłębie konstruowało coraz groźniejsze ataki, lecz żaden z nich nie dał im prowadzenia. Niebiesko-Czerwoni również mieli swoje sytuacje, które też nie zamienili na bramkę.

Zagłębie Sosnowiec wystąpiło w mieszanym składzie, podobnie jak Odra. Trenerzy obydwu zespołów dali szansę zaprezentowania się wielu zawodnikom. W niebiesko-czerwonych barwach, w pierwszym zespole zadebiutowali bardzo młodzi, utalentowani piłkarze z roczników 2004, 2005, 2006.

Dla Trenera Burka mecz ten miał wyjątkowy wymiar, ponieważ był on w przeszłości trenerem asystentem w Zagłębiu Sosnowiec na poziomie I ligi u boku kolejnych trenerów, takich jak: Jacek Magiera, Tomasz Łuczywek, Jarosław Araszkiewicz i Piotr Mandrysz.

Te spotkanie było też bardzo wyjątkowe również dla obecnego Trenera Zagłębia Sosnowiec, bowiem Dariusz Dudek grał w naszym klubie na poziomie Ekstraklasy. Jest on postacią bardzo szanowaną oraz miło pamiętaną.

Po zakończonym meczu odbył się wspólny obiad drużyny Odry Wodzisław, wraz z drużyną Zagłębia Sosnowiec w Ośrodku Sportowym w Nieboczowach, gdzie dyskutowano na temat rozwoju współpracy między naszymi klubami na przyszłość. W rozmowach udział wzięli: Trener Dariusz Dudek, Trener Marcin Malinowski, Dyrektor sportowy Robert Tomczyk, Prezes Grzegorz Smiatek, Trener Adam Burek oraz współwłaściciele klubu. W rozmowach brał udział również Wójt Gminy Lubomia, Mec. dr Czesław Burek , którego obecność miała jeszcze bardziej pozytywnie wpłynąć na współpracę Odry Wodzisław z Zagłębiem Sosnowiec w kontekście infrastrukturalnym pod postacią obiektu sportowego w Nieboczowach.

 

Galeria zdjęć nowiny.pl

 

 

Skrót zrealizowany przez Śląskie TV

 

 

 

Skład Odry Wodzisław

 

Odra: Wnuk ( 58. min. Riabowski) – Słodowy (78. min. Wojtala), Krzyżok (58. min. Szymiczek), Lalko (46. min. Majeranowski), Białas (58. min. Dudzik) – Musiolik (46. min. Malinowski -> 85. min. Franiczek), Grzechynka (80. min. Porębski), Kasprzyk (80. min. Szydłowski), Sarki (46. min. Tarka) – Pikul (60. min. Obi Itodo) – Dudziński (55. min. Rycka -> 85. min. Korus).

 

 

To był bardzo ważny dzień dla naszego klubu, który może przynieść ogromnie pozytywne efekty. Sam mecz mógł cieszyć kibiców, gdyż 90 minut w wykonaniu Odry Wodzisław można było zapisać bardzo pozytywnie. W pewnych momentach meczu nawet zacierała się różnica poziomu rozgrywek między rywalami, a to napawa nadzieją na dobrą rundę wiosenną w wykonaniu Dumy Wodzisławia. Mecz z Zagłębiem zakończył okres treningowy, a rozpoczął on przerwę dla drużyny Odry. Piłkarze będą wypoczywali, aby później rozpocząć z pełnymi siłami okres przygotowawczy do rundy, w której możemy wszyscy spełnić nasze marzenia. Do zobaczenia!

Udostępnij: