Historia Derbów Wodzisławia Śląskiego

Derby Wodzisławia to jedne z najmłodszych spotkań derbowych w regionie. Pierwszy mecz tych Derbów był uznawany za chwilowy stan rzeczy, ale tak się jednak nie stało. Derby Wodzisławia zapisały się w w harmonogram zdarzeń sportowych w Wodzisławiu Śląskim.

 

Początki Derbów Wodzisławia

Gdy pojawiliśmy się w Klasie Okręgowej razem z naszą byłą szkółką za czasów ekstraklasy, która nosi teraz nazwę MKP Odra Centrum, w terminarzu pojawiło się wydarzenie – Derby Wodzisławia. Pierwsze stracie derbowe budziło wiele emocji. Poniżej prezentujemy materiał autorstwa SlaskiSport.tv z tego spotkania.

 

 

W ten sposób narodziło się wydarzenie, które teraz urosło rangą i sprawia, że całe miasto nim żyje. Dla piłkarzy ten mecz ma zawsze wyjątkowe znaczenie, co sprawia, że te pojedynki są bardzo dynamiczne.

 

 

 

Swój wyjątkowy charakter

Derby Wodzisławia z biegiem czasu stały się jeszcze ciekawszym wydarzeniem. Teraz mecz ten budzi takie emocje, że wszyscy oczekują już go od miesiąca. Wodzisławianie często rozmawiają o nim i z zaciekawieniem oczekują pierwszego gwizdka. Jedno jest pewne, to spotkanie jest pełne różnych „smaczków”, a to jeszcze bardziej przyciąga kibiców na stadion.

 

Zdjęcie archiwalne

 

 

Ostatnie dwa spotkania derbowe

Odra Wodzisław niestety nie zdołała jeszcze wygrać w meczu derbowym z MKP Centrum. Pierwsze Derby Wodzisławia zakończyły się porażką 0-1, tak jak i drugie. W obydwu meczach zabrakło choćby jednej bramki, aby zainkasować chociaż punkt, ale teraz czasy się zmieniły. W sobotę przystąpimy do tego spotkania z pozycji lidera, a to napawa ogromną nadzieją na wygranie pierwszy raz tych Derbów.

 

Zdjęcie archiwalne

 

 

W sobotę czeka nas wszystkich prawdziwa bitwa. Stoczą ją dwa kluby, które różni ogromna różnica czasowa powstania ich. Klub Odra Wodzisław powstał w 1922 roku, a MKP Odra Centrum Wodzisław w 2011 roku. Tego meczu nie można opuścić. Do zobaczenia!

 

Udostępnij: