Remis w pierwszym ligowym meczu

Stadion Aleja ponownie zaczął tętnić życiem po przerwie międzysezonowej za sprawą sporej ilości kibiców Odry, którzy sprawili, że dzień 10.08 stał się prawdziwym piłkarskim świętem. Ten bardzo emocjonujący mecz zakończył się remisem 3-3.

Początek spotkania Odra Wodzisław rozpoczęła niczym w poprzednim sezonie, czyli od mocnego uderzenia. Już w 14. minucie do bramki rywali trafił Bartosz Pikul, który wprowadził w wielką euforię wszystkich znajdujących się tego dnia na Stadionie Aleja. Kilka minut później rywale wyrównali. Zawodnik gości dobrze odnalazł się w zamieszaniu pod naszą bramką i gdy piłka znalazła się pod jego nogami, posłał ją do bramki Niebiesko-Czerwonych. To był dopiero początek karuzeli emocji w pierwszym akcie tego meczu. Około siedem minut później futbolówkę między słupki LKS Czaniec posłał ponownie Bartosz Pikul, a osiem minut później Emmanuel Sarki podwyższył prowadzenie. Ogromna radość i zadowolenie zapanowały na stadionie w tym czasie, jednak nie na długo. Rywale zdołali doprowadzić do wyrównania. Ostatnią, trzecią bramkę strzelili z rzutu karnego, który został podyktowany przed samym końcem pierwszej połowy, za sprawą nieczystego wejścia Zganiacza, przy którym nasz zawodnik pechowo ucierpiał.

W drugiej połowie LKS Czaniec starał się przejąć inicjatywę. Konstruował ataki, które zaskakiwały naszych obrońców, jednak w 68. minucie czerwoną kartką został ukarany zawodnik ich drużyny. Siła ofensywna gości osłabła. Podopieczni Adam Burka starali się wykorzystać tą bardzo korzystną sytuację, lecz niestety zabrakło dobrze wykończonej akcji ofensywnej, która sprawiłaby, że 3 punkty zostałyby w Wodzisławiu Śląskim. Mecz zakończył się wynikiem 3-3.

Skrót meczu zrealizowany przez Śląskie TV

Rozpowszechnianie zdjęć bez zgody autora jest zabronione.

Skład Odry Wodzisław

Odra Wodzisław: Riabowski-Słodowy, Krzyżok, Szymiczek (46. min. Lalko), Dudzik- Zganiacz (45. min. Gać), Sadio (77. min. Zieliński) – Musiolik (80. min. Tarka), Pikul, Sarki – Dudziński.

Następnym spotkaniem, które rozegra Duma Wodzisławia będzie batalia pucharowa o trofeum, które w tym roku będziemy bronili. W czwartek zagramy z KS Szczerbice. Rozpoczęcie meczu o godzinie 17.00. Do zobaczenia!