Powstanie drugiej drużyny

Oficjalnie pragniemy ogłosić powstanie drugiej drużyny Odry Wodzisław, która będzie występować na szczeblu klasy C. Będzie to otwarcie furtki do jeszcze bardziej efektywnego rozwoju zawodników.

Słowa Trenera Adama Burka: „Konieczność stworzenia drugiej drużyny w naszym klubie była widoczna od początku mojej pracy w Odrze. Od początku aktualnego sezonu pracowaliśmy nad realizacją tego celu i głównie dzięki dobrej robocie Dyrektora sportowego Jacka Gorczycy możemy ten ważny temat dla klubu uznać za dokonany. Mamy pomysł na drugi zespół, który będzie bezpośrednim zapleczem pierwszej drużyny i stanowić będzie o rozszerzeniu struktur szkoleniowych w Odrze. Za proces treningowy i prowadzenie zespołu odpowiadać będzie w pełni sztab szkoleniowy pierwszej drużyny. Wszyscy zawodnicy należący do obu drużyn trenować będą razem, w ten sam sposób. O sile zespołu stanowić będą przede wszystkim młodzi zawodnicy, a także gracze, którzy z rożnych powodów nie rozegrają pełnego meczu mistrzowskiego w IV. lidze. Jesteśmy bardzo zadowoleni, ponieważ dzięki temu będziemy mogli jeszcze szybciej rozwijać młodych zawodników, zachowywać rytm meczowy w całej kadrze, co jest bardzo istotne, a także jak najlepiej wprowadzać graczy po kontuzjach. Nie zrażamy się faktem, iż rozpoczynamy od najniższego poziomu, stawiamy na cierpliwość i pracę, która z biegiem lat powinna pozwolić nam na awans do wyższych lig, co jest celem postawionym przez sztab szkoleniowy.”

Druga drużyna Odry Wodzisław rozgrywać będzie mecze na boisku klubu Wicher Wilchwy, z którym ściśle współpracujemy w atmosferze sportowej przyjaźni.

 

Pierwszy pojedynek druga ekipa Dumy Wodzisławia rozegra z klubem Zryw Jastrzębie-Bzie. Spotkanie to zaplanowane jest na dzień 17 sierpnia.

Udostępnij: