30. kolejka: Zapowiedź

Sobotni mecz zapowiada się niezwykle ciekawie, czeka nas pojedynek równorzędnych rywali. Celem Odry jest oczywiście tylko zwycięstwo. Pierwszy gwizdek o godzinie 17.00 na stadionie w Turzy Śląskiej

 

Wojna o tron

Aktualny sezon ZINA Klasy Okręgowej Grupy 3 zapisze się na długo w historii lokalnej piłki. Podczas niego kibice mogli zaobserwować prawdziwą wojnę o tron, który da awans do wyższej ligi. Walka ta nawiązała się w dalszej części sezonu głównie pomiędzy Odrą Wodzisław Śląski, a Unią Turza Śląska. Po wyrównanej rywalizacji w lidze ostatecznie Niebiesko-Czerwoni wywalczyli awans, a w sobotę staną przed szansą na przypieczętowanie tego bardzo udanego sezonu.

 

Ponad 100 goli

Obydwa zespoły pokazały się z fantastycznej strony strzeleckiej. Duma Wodzisławia, jak i Unia mają na koncie ponad 100 bramek. Podopieczni Ryszarda Wieczorka zdobyli 123 trafienia, a ich sobotni rywale 120. Czy w sobotę statystyka ta ulegnie zmianie?

 

Ostatni pojedynek Odry z Unią

11 listopada doszło do pierwszego starcia pomiędzy Dumą Wodzisławia, a klubem z Turzy Śląskiej. Na stadion przybyła niesamowita ilość osób. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Odry 3-0. Więcej o tym meczu możecie przeczytać tutaj.

 

Dwa kluby z ciekawą historią

Unia Turza Śląska ma za sobą występy w półzawodowej 3. lidze. Rozegrała ona wiele meczy z rozpoznawalnymi ekipami w Polsce. Odra Wodzisław ma na koncie 14 sezonów w Ekstraklasie oraz 12 meczy w europejskich pucharach. Sobotni rywale to rozpoznawalne marki, czy w sobotę zobaczymy ekscytujące starcie pomiędzy nimi?

 

Trochę o rywalu

Unia Turza Śląska to klub o dwa lata młodszy od Odry, powstał w 1924 roku. Najlepszym strzelcem naszych sobotnich rywali jest Dawid Hanzel, który zdobył 45 bramek. Jest on byłym zawodnikiem naszego klubu. Unię stroją zielono-czerwone barwy.

 

 

W sobotę czeka nas pojedynek, na który wiele kibiców czekało od dawna. Mimo tego, że sprawa awansu jest rozstrzygnięta czeka nas prawdziwe, piłkarskiej święto. Wybierzmy się razem do Turzy Śląskiej i przypieczętujmy ten bardzo udany sezon! Do zobaczenia!

 

Udostępnij: