24.kolejka: Zapowiedź

W majowy, niedzielny wieczór Wodzisław Śląski czeka prawdziwy mecz na szczycie. Odra Wodzisław podejmie u siebie Fortecę Świerklany.

 

Szczęśliwe miasto lidera

Ostatni mecz Niebiesko-Czerwonych nie należał do łatwych. Granica Ruptawa zagrała dobry mecz. Zaciekły pojedynek zakończył się dla nas zwycięsko. Za sprawą ostatniego meczu oraz zdobycia tylko jednego punktu przez Unię powiększyliśmy swoją przewagę do 5 oczek. Sytuacja ta bardzo ucieszyła wszystkich kibiców, którzy nie zobaczyli jeszcze porażki Odry w rozgrywkach ligowych. Czy radosne miasto lidera w niedzielę popchnie Dumę Wodzisławia do zwycięstwa?

 

Bramkostrzelna pomoc i defensywa

W ostatnich dwóch meczach ligowych bramki strzeliło 3 pomocników i 3 obrońców, przy czym żaden z napastników. Sytuacja ta pokazuje, że niemoc strzelecka napastników nie stanowi problemu w kontekście zwycięstw. Odra Wodzisław to drużyna, która uzupełnia się również w zdobywaniu trafień, lecz nawet przy takiej formie brak bramek linii napadu w dwóch ostatnich spotkaniach nie jest dobrą sytuacją.

 

Ponownie po drużynie z Borucina

Niebiesko-Czerwoni ponownie zagrają z rywalem, który ostatni mecz stoczył z klubem Naprzód Borucin. Nasi poprzedni przeciwnicy również przed pojedynkiem z naszą drużyną podejmowali ekipę z Borucina. Forteca Świerklany swoje ostatnie starcie wygrała 4-2 z rywalem, który został osłabiony w 55. minucie przez otrzymanie czerwonej kartki za zagranie ręką. Czy ostatnia wygrana poniesie Fortecę na fali?

 

Trochę o rywalu

Klub, z którym w niedziele zmierzymy się powstał w 1967 roku. Stroi się on w barwy biało-niebieskie. Aktualnie nasi niedzielni rywale znajdują się na 3. miejscu z dorobkiem 48 punktów. Patrząc na historię tego klubu możemy dostrzec, że Forteca Świerklany ma również na swoim koncie występy w 4. lidze.

 

Rzadko zdarzają się takie mecze, w których grają drużyny z samej czołówki tabeli. Pojedynek pomiędzy liderem, a drużyną mieszczącą się na 3. miejscu staje się samą w sobie zapowiedzią świetnego starcia. Przyjdź w niedzielę na mecz i bądź częścią wyjątkowej atmosfery, z której słynie Stadion Aleja! Do zobaczenia!

 

Udostępnij: