21.kolejka: Zapowiedź

W Wielką Sobotę czeka na kolejny przystanek na ligowej drodze. Rywalem Dumy Wodzisławia będą Czarni Gorzyce.

 

Pierwsze trofeum w 2019 roku zdobyte

Podopieczni Ryszarda Wieczorka w poprzednią środę przywieźli do Wodzisławia Śląskiego trofeum Okręgowego Pucharu Polski. Po osiągniętym sukcesie przyjadą w sobotę do Gorzyc, aby walczyć o pełną pulę. Czy zdobycie trofeum napędzi dodatkowo graczy spod znaku orła i róży?

 

Powrót na rodzinne ziemie

Mariusz Zganiacz widniejący na plakacie sobotniego meczu rozegra kolejny mecz dla wodzisławskiego klubu, tym razem w rodzinnych stronach. Zawodnik ten, bowiem pochodzi z Gorzyc. Brat naszego zawodnika występuję na co dzień w szeregach Czarnych. Gra on na pozycji napastnika.

 

Sytuacja w tabeli

Nasi sobotni rywale umiejscowili się ósmym miejscu. Na ich koncie znajduje się 29 punktów. Drużyna z Gorzyc straciła o dwie bramki więcej niż zdołała strzelić. Odra Wodzisław zajmuje pierwszą lokatę. Bilans Dumy Wodzisławia wynosi +72. Warto wspomnieć, że w sobotę o tej samej porze rozpoczyna się mecz wicelidera z drużyną, która zajmuje o jedną lokatę niżej. Mecz ten również może wpłynąć na sytuację w tabeli.

 

Trochę o rywalu

Klub Czarni Gorzyce powstał w 1924 roku i przybrał on czarno-zielono-czerwono-białe barwy. Aktualnie najlepszym strzelcem drużyny z Gorzyc jest Kamil Kucharski mający na koncie 15 bramek, przy czym dwóch zawodników znajdujących się na drugim miejscu w klasyfikacji strzelców Czarnych mają 4 bramki. To pokazuje ogromne znaczenie Kucharskiego dla klubu z Gorzyc.

 

W Wielką Sobotę czeka nas wspólna wyprawa do Gorzyc. Będzie to kolejna okazja na zdobycie pełnej puli. W nastrojach wielkanocnego świętowania pojedźmy razem i umocnijmy to, o co tak ciężko walczyliśmy – pozycje lidera. Pierwszy gwizdek o 13.00. Do zobaczenia w Gorzycach!

 

Udostępnij: