Odra – Unia: Mistrzostwo jesieni!

Niezapomniane wydarzenie sportowe i nie tylko dziś na Bogumińskiej 8 odbyło się w Święto Niepodległości! Sporym zainteresowaniem cieszył się mecz na szczycie III grupy katowickiej Zina Klasy Okręgowej. Odra Wodzisław przed własną publicznością podejmowała Unię Turza Śląska.

Gdy bohaterowie dzisiejszego widowiska pojawili się już na murawie odśpiewany został przez setki gardeł „Mazurek Dąbrowskiego”. Wszyscy znajdujący się w tej chwili na obiekcie uczynili to razem, bez względu kto komu kibicował w tym spotkaniu.

Pierwszy gwizdek w tym meczu wybrzmiał, a kibice zebrani na Alei z niecierpliwością oczekiwali pierwszej akcji skonstruowanej przez podopiecznych Ryszarda Wieczorka. Odra ruszyła do ataku, ale goście umiejętnie przeszkadzali. W 4. minucie Unici zdobyli pierwszą bramkę w tym spotkaniu, lecz sędzia dopatrzył się spalonego. Obydwa zespoły próbowały umieścić piłkę między słupkami, ale nieudanie. W 12. minucie do głosu doszli ponownie wodzisławianie. Alexander Turkson z chirurgiczną precyzją pokonał golkipera rywali. Stadion opanowała wielka radość!

Duma Wodzisławia próbowała szybko zaliczyć drugie trafienie, ale rywale również z impetem ruszyli do doprowadzenia do wyrównania. Po wymianie ciosów nadszedł ten najgroźniejszy, autorstwa Patryka Dudzińskiego. Nasz napastnik skierował pewnie futbolówkę do bramki sprawiając, że cały obiekt ponownie eksplodował z radości.

W 24. minucie do groźnej sytuacji podbramkowej doszli goście, ale piłka po strzale zawodnika z Turzy Śląskiej przeleciała nad bramką Marcina Musioła. Jedenaście minut później Dudziński „przeszedł pół boiska” pokonując rywali dryblingiem oraz walorem szybkości. Blisko naszego snajpera znajdował się Turkson, który po chwili dopadł do piłki. Alex oddał strzał, po którym piłka – po drodze odbijając się od słupka – wpadła do siatki. Mr. Comeback ustalił wynik 3:0, który nie uległ zmianie do przerwy.

W drugiej połowie meczu Unia Turza Śląska ruszyła do ataku. W 51. minucie podopieczni Jacka Gorczycy oddali bardzo dobry strzał na bramkę wodzisławskiego golkipera, ale piłka przeleciała ponad poprzeczką. Odra próbowała podwyższyć rezultat, ale piłka nie chciała wpaść do bramki przyjezdnych z Turzy. W słupek trafił świetnie dysponowany dziś Damian Tarka.

W 72. minucie piłkarz gości próbował uderzeniem z woleja, lecz bez powodzenia. W 85. minucie kibice mogli zobaczyć mądre i spokojne rozgrywanie piłki przez wodzisławską Odrę. Niebiesko-Czerwoni nie podwyższyli wyniku, ale również nie dali sobie nic strzelić. Sędzia zakończył mecz, a na tablicy wyników 3:0 dla podopiecznych Ryszarda Wieczorka.

Świętowanie wraz z kibicami nie trwało kilka minut. Można było usłyszeć płynące słowa „Wodzisław miastem lidera!”, Po kilku minutach Patryk Dudziński wziął megafon i zaintonował kilka przyśpiewek. Wspólna zabawa zakończyła się przybiciem „piątek” przez zawodników oraz trenera. To było piękne świąteczne popołudnie!

Ostatnim meczem w tym roku będzie rywalizacja w Okręgowym Pucharze Polski z MKS Czerwionka, którą stoczymy w przyszły weekend!

Odra Wodzisław 3:0 Unia Turza Śląska
12′ 36′ Turkson Alexander, 22′ Dudziński Patryk

Odra Wodzisław: Musioł Marcin – Zganiacz Mariusz, Gać Artur /kapitan/ (71′ Antończak Patryk), Szczepanek Błażej (70′ Kasprzyk Mateusz), Niemyjski Adam, Dudziński Patryk, Tarka Damian (87′ Malinowski Kacper), Turkson Alexander (80′ Zieliński Piotr), Krzyżok Krzysztof, Wieczorek Jarosław, Szymiczek Piotr
Trener: Wieczorek Ryszard

Unia Turza Śląska: Główka Kamil – Staniczek Paweł (46′ Maryniok Robert), Kuczok Kamil, Lalko Arkadiusz, Pawlusiński Dariusz /kapitan/, Gładkowski Marek (87′ Krupiński Jan), Szkatuła Gabriel (46′ Stanik Oskar), Glenc Piotr, Kostecki Kamil, Pawlusiński Dawid (83′ Szewczyk Mikołaj), Hanzel Dawid (79′ Suszek Bartosz)
Trener: Gorczyca Jacek

Żółte kartki: Szczepanek Błażej (Odra) – Pawlusiński Dawid, Pawlusiński Dariusz, Stanik Oskar (wszyscy Unia)
Sędzia: Lewandowski Leszek (Gliwice)