15. kolejka: Zapowiedź

W Święto Niepodległości Odra Wodzisław rozegra mecz 15. kolejki Zina Klasy Okręgowej. Na Bogumińską 8 przyjeżdża lider tabeli, KS Unia Turza Śląska. Spotkanie na szczycie początkowo miało zostać rozegrane na terenie naszego rywala, ale z powodu braku możliwości zabezpieczenia obiektu nastąpiła zmiana gospodarza. Hit rundy zdecyduje o tym, która drużyna zostanie Mistrzem Jesieni!

Bramkostrzelni
Niedzielny mecz to spotkanie drużyn z wielkim bagażem strzelonych bramek. Oba zespoły zdołały ustanowić rezultat dwucyfrowy w swoich meczach ligowych. Unici pokonując klub LKS 1908 Nędza 10:0, a Odra triumfując nad Przyszłością Rogów również 10:0. Turza ma na swoim koncie 58 strzelonych bramek, a Niebiesko-Czerwoni o 2 więcej. Warto również dodać, że w klasyfikacji strzelców ligi okręgowej lideruje dwójka, która najprawdopodobniej pojawi się na murawie. Dawid Hanzel z Unii – 23 trafienia oraz Patryk Dudziński z Odry – 17 goli. Czy najbliższe zawody będą kolejnym festiwalem bramek oraz pojedynkiem wspomnianych snajperów?

W końcu się spotykają
Rywalizacja o wygranie ligi trwa w najlepsze. Od pierwszego spotkania ligowego eksperci typowali, że to właśnie Unię oraz Odrę czeka wielki bój o awans. Potyczka pomiędzy tymi drużynami może znacząco wpłynąć na sytuację rywalizacji o IV ligę. Zapowiada się fantastyczny mecz!

Sentymenty na bok
W kadrach obu drużyn widnieją postacie, dla których mecz 15. kolejki będzie szczególnym starciem. Trener przyjezdnych, Jacek Gorczyca w przeszłości był bramkarzem Odry. Ponadto w Odrze grali między innymi Piotr Glenc, Arkadiusz Lalko (obaj w 3 lidze wiosną 2014), Kamil Kuczok (drużyny juniorów oraz sezon 2010/11 w 1 lidze),  Gabriel Szkatuła (drużyny juniorów, rezerwy, Młoda Ekstraklasa do jesieni 2008), Dariusz Pawlusiński (rezerwy jesienią 1998), Paweł Staniczek (drużyny juniorów), Dawid Hanzel (drużyny juniorów, ME, Ekstraklasa bez debiutu, 1 liga do jesieni 2010 oraz 3 liga wiosną 2014), W składzie Odry można również znaleźć zawodników z piłkarską przeszłością w Turzy. Są to Piotr Szymiczek (wychowanek Unii, później od wiosny 2015 do końca sezonu 2017/18), Marcin Musioł (od wiosny 2014 do końca sezonu 2017/18), Karol Wacławiec (od sezonu 2015/16 do jesieni 2016), Artur Gać (jesienią 2015), Patryk Dudziński (wiosną 2017), Krzysztof Krzyżok (2 sezony – 2014/15 oraz 2015/16).

Ostatni weekend
W 14. kolejce obecnego sezonu zarówno Odra jak i Unia mogła świętować. Wodzisławianie po bramkach Dudzińskiego i Krzyżoka przed własną publicznością ograli Polonię Marklowice, a Turza pokonała na wyjeździe Naprzód Borucin.

O rywalu
Klub Sportowy Unia Turza Śląska powstał w 1924 roku po połączeniu się dwóch towarzystw sportowych „Strzelec” i „Sokół”. Barwy drużyny to zieleń i czerwień. Zespół Unii przez ostatnie 2 sezony występował w III lidze, skąd latem bieżącego roku został zdegradowany o dwie klasy rozgrywkowe.

Niedzielne zawody to spore wydarzenie dla lokalnej społeczności. Mecz jakiego w Wodzisławiu nie było od dawna. Podopiecznych Ryszarda Wieczorka czeka ważna i ciężka przeprawa. Razem nam się to uda! Przyjdź na mecz i wspieraj zawodników Dumy Wodzisławia! Przeżyj wielkie emocje wspólnie z setkami kibiców! Początek o godzinie 15:00. Do zobaczenia na Stadionie Aleja!

Pragniemy poinformować, że została uruchomiona przedsprzedaż biletów! W sobotę do godziny 22:00 oraz w niedzielę od 8:00 do 13:00 istnieje możliwość zakupu wejściówek w recepcji Gosław Sport Center w Wodzisławiu Śląskim przy ulicy Cisowej 6. Więcej o tym pisaliśmy tutaj. Zachęcamy do wcześniejszego nabycia biletów w celu uniknięcia tworzenia się kolejek przy kasach! Pamiętajcie, kobiety i dzieci do lat 7 na domowe mecze Odry Wodzisław wchodzą za darmo!

Zestaw par 15. kolejki
Sobota 10 listopada
Forteca Świerklany 7:0 LKS 1908 Nędza
Naprzód Syrynia 0:1 Czarni Gorzyce
Przyszłość Rogów 1:3 Naprzód Czyżowice
Polonia Marklowice 1:0 Rafako Racibórz
LKS Krzyżanowice 2:2 Naprzód Borucin
Niedziela 11 listopada
Odra Wodzisław – Unia Turza Śląska
Silesia Lubomia – Gwiazda Skrzyszów
KS Kornowac – Granica Ruptawa

Udostępnij: