14. kolejka: Zapowiedź

W najbliższą sobotę prawdopodobnie ostatni raz w tym roku Stadion Aleja wybrzmi. Odra Wodzisław w 14. kolejce Zina Klasy Okręgowej przed własną publicznością podejmie Polonię Marklowice. Pierwszy gwizdek arbitra na Bogumińskiej o godzinie 17.00.

Aleja nadal twierdzą
Niebiesko-Czerwoni blisko są osiągnięcia znakomitego wyniku. Jeżeli ekipa Wieczorka wygra z Polonią Marklowice uczyni swój Stadion niezwyciężonym, bowiem Odra wygrała każdy mecz na własnym obiekcie w tym sezonie! Czy Stadion Aleja pozostanie twierdzą nie do zdobycia? Odpowiedź już w najbliższą sobotę.

Rozstrzelany zespół
Aż piętnastu zawodników Dumy Wodzisławia wpisało się listę strzelców w obecnych rozgrywkach. Ultra ofensywna gra całej drużyny oraz doskonała skuteczność może napawać optymizmem przez nadchodzącymi, kluczowymi spotkaniami. Wodzisławianie zdobyli jak dotychczas najwięcej bramek w lidze – 57.

Ostatnia seria gier
Polonia Marklowice w ostatniej kolejce stoczyła ciężki bój o punkty na własnym terenie z Naprzodem Borucin. Spotkanie to zakończyło się remisem 1:1. Zaś Odra zeszłego weekendu „zadała cios zegarowi” w Rogowie, który nie potrafił wyświetlić dwucyfrowej liczby bramek strzelonych przez zawodników spod znaku orła i róży. Okazałe, historyczne zwycięstwo z drużyną Przyszłości 10:0.

Nie pierwszy raz
Obie ekipy miały już okazję zmierzyć się ze sobą dwukrotnie przy Bogumińskiej. W sezonie 2016/17 lepsi okazali się gospodarze, którzy wygrali 2:1. Dwa gole dla Odry zdobył wtedy Damian Tarka, a dla gości trafił Przemysław Pawliczek. Rok później spotkanie nie zakończyło się zgodnie z oczekiwaniami wodzisławskich kibiców. W 8. kolejce sezonu 2017/18 Polonia wygrała 1:0 po bramce Pawła Hojki.

O rywalu
Klub Sportowy Polonia Marklowice powstał w tym samym czasie co Odra, czyli w 1922 roku. Goście z Marklowic występowali jeszcze niecałe 10 lat temu w IV lidze. Barwami sobotnich rywali jest kolor żółty i niebieski.

Przybądź na stadion! Zabierz ze sobą ludzi, z którymi chcesz przeżyć wspaniałe chwile i poczuć wyjątkową atmosferę! Początek sobotniego meczu o godzinie 17:00. Wygrajmy to razem!

Informacje o biletach i karnetach
Pamiętajcie, kobiety i dzieci do lat 7 na domowe mecze Odry Wodzisław wchodzą za darmo!

Zestaw par 14. kolejki
Sobota 3 listopada
Odra Wodzisław – Polonia Marklowice
LKS 1908 Nędza – LKS Krzyżanowice
Rafako Racibórz – Przyszłość Rogów
Naprzód Czyżowice – Naprzód Syrynia
Czarni Gorzyce – Silesia Lubomia
Gwiazda Skrzyszów – KS Kornowac
Niedziela 4 listopada
Naprzód Borucin – Unia Turza Śląska
Forteca Świerklany – Granica Ruptawa

Udostępnij: