Środa z Pucharem Polski

Kolejny przystanek w drodze po trofeum! Odra Wodzisław po ostatnim ligowym remisie ma szansę zrehabilitować się w meczu III rundy Okręgowego Pucharu Polski. Jesteśmy jednak świadomi, że spotkania pucharowe to zupełnie inna bajka, ponieważ niczego nie można być pewnym. W środę na wyjeździe o awans do kolejnej fazy rozgrywek zagramy z Gwiazdą Skrzyszów.

Powtórzyć triumf
Wodzisławianie całkiem niedawno ograli Gwiazdę Skrzyszów w spotkaniu 7. kolejki Zina Klasy Okręgowej. 16 września ekipa Trenera Ryszarda Wieczorka zdołała zwycieżyć środowych rywali 3:0. Dwie bramki dla Odry w tym meczu zdobył Krzysztof Krzyżok, a jedno trafienie dołożył Kacper Malinowski.

Walka i ogromne poświęcenie
Piłkarzy Odry Wodzisław charakteryzuje sporo cech. Wśród nich na pewno trzeba wyliczyć waleczność i ogromne poświęcenie. Wskaźnik determinacji w meczu z Silesią Lubomia przekraczał wszelkie limity. W niedzielę do zwycięstwa zabrakło niewiele, ale za postawę zawodników na boisku należą się brawa.

Ostatni mecz środowych rywali
Gwiazda swój ostatni mecz ligowy rozegrała u siebie z LKS 1908 Nędza. Gospodarze w tym spotkaniu ponieśli porażkę. Mecz zakończył się rezultatem 2:3. Dla Skrzyszowa bramki zdobyli Mirosław Stabla oraz Grzegorz Porwoł.

Pucharowa droga
Odra na swojej drodze w Pucharze Polski pokonała już Inter Krostoszowice (7:1) oraz Płomień Ochojec (2:1). Skrzyszowianie jak do tej pory wygrali po rzutach karnych z LKS Baranowice (4:3) oraz w regulaminowym czasie gry z Rymerem Rybnik (3:1).

Początek środowego spotkania III rundy Okręgowego Pucharu Polski o godzinie 15:00 na boisku w Skrzyszowie przy ulicy 1 Maja. Przyjedź i wspieraj Niebiesko-Czerwonych w walce o awans! Do zobaczenia!

Wyniki meczów II rundy Okręgowego Pucharu Polski:
Odra Wodzisław 2:1 Płomień Ochojec
GKS 1962 Jastrzębie (juniorzy) 2:1 LKS Skrbeńsko
MKS Czerwionka 5:1 Pierwszy Chwałowice
Granica Ruptawa 0:6 Płomień Połomia
KS 25 Kokoszyce 0:6 MKP Centrum Wodzisław
Dąb Dębieńsko 1:2 Unia Książenice
Polonia Łaziska 1:5 LKS Bełk
Rymer Rybniik 1:3 Gwiazda Skrzyszów

Zestaw par III rundy Okręgowego Pucharu Polski:
Gwiazda Skrzyszów – Odra Wodzisław
Unia Książenice 3:2 LKS Bełk (rozegrano 3 października)
GKS 1962 Jastrzębie (juniorzy) 1:2 MKP Centrum Wodzisław (rozegrano 3 października)
MKS Czerwionka 2:1 Płomień Połomia (rozegrano 3 października)

Udostępnij: