Współpraca z Levante to początek (wywiad)

W Odrze Wodzisław dużo się dzieje. Dobre wyniki w lidze to nie wszystko. Klub rozpoczął współpracę z jednym z przedstawicieli hiszpańskiej La Ligi oraz wyjechał na zgrupowanie do Hiszpanii. Czy Odra pozyska piłkarzy z zagranicy? Na czym ma polegać współpraca? Na te i kilka innych tematów z redakcją tuWodzislaw.pl rozmawiał wiceprezes Odry Wodzisław, Patryk Gruszka.

Redakcja tuWodzislaw.pl: Tematem głównym jest współpraca z hiszpańskim Levante Walencja. Czy ma ona już miejsce czy jest dopiero w planach?

Patryk Gruszka, wiceprezes Odry Wodzisław: Współpracę zaczęliśmy właśnie od naszej ostatniej wizyty, podczas której dwóch podopiecznych naszej Akademii brało udział przez 3 dni w treningach drużyn młodzieżowych Levante UD. Zajęcia te odbywały się w najwyższej klasie ośrodku treningowym oddalonym kilkanaście minut drogi od samej Walencji. Zakładamy, że dzięki rozwojowi naszej współpracy liczba młodych piłkarzy Odry korzystających z dostępu do tej bazy będzie stale rosnąć.

Red.: Na czym powyższa współpraca ma polegać?

P.G.: Współpraca z Klubem Levante UD ma opierać się głównie na szkoleniu młodych piłkarzy. Klub z Walencji chce pomóc nam w organizacji naszej rozwijającej się jeszcze Akademii i przekazać nam swoje cenne doświadczenie w tym zakresie. Trenerzy oraz zawodnicy obu klubów mają odwiedzać się nawzajem regularnie celem podnoszenia swoich umiejętności piłkarskich jak i trenerskich.

Przeczytaj cały wywiad tutaj.

Udostępnij: