11. kolejka: Zapowiedź

W najbliższą niedzielę, 14 października o godzinie 15:00 Duma Wodzisławia wybiegnie na murawę w Lubomi i zmierzy się z tamtejszą drużyną Silesii.

Rywal z pierwszej dziesiątki
Silesia Lubomia to klub, który zajmuje obecnie siódmą lokatę w tabeli. Drużyna, która swoją siedzibę ma oddaloną od Wodzisławia o około 13 kilometrów nazbierała dotychczas 16 punktów. Niedzielni rywale stracili o dwie bramki więcej niż zdobyli. Odra Wodzisław znajduje się na pozycji wicelidera z 28 punktami na swoim koncie.

42
Powyższa liczba to suma strzelonych bramek przez Niebiesko-Czerwonych w tym sezonie. Do końca rundy jesiennej pozostało pięć meczy, a liczba zdobytych dotychczas trafień przez podopiecznych Ryszarda Wieczorka jest największa w naszej grupie „okręgówki”. Wiele osób niezwiązanych z Odrą Wodzisław może zapytać „kto strzelił?”. Łatwiej było by zapytać „kto nie strzelił?”. Na listę strzelców wpisywało się łącznie piętnastu zawodników.

Mr. Comeback
Słowem comeback, które oznacza powrót, został określony Alexander Turkson, zaliczający strzeleckie, ponowne zameldowanie na boisku. Nasz pomocnik pokazał, że podobnie, jak w Patryku Dudzińskim, tkwi w nim duch świetnego strzelca. Alex w dwóch meczach rozegranych po kontuzji strzelił cztery bramki. Możemy się zastanawiać czy dorzuci kolejne w Lubomi?

Nie pierwszy raz
Odra Wodzisław miała już okazję zmierzyć się z zespołem Silesii. W sezonie 2016/17 dwukrotnie zwyciężyliśmy 3:1. Warto dodać, że w obu spotkaniach na listę strzelców wpisał się Grzegorz Gojny, a w meczu wyjazdowym gola strzelił również Rafał Czogalik. Pozostałe bramki były autorstwa Arkadiusza Ślesińskiego, Pawła Krótkiego oraz Sebastiana Markiewicza.

O przeciwniku
Silesia Lubomia powstała w 1925 roku. W drużynie tego klubu występuje były napastnik wodzisławskiej Odry, Bartłomiej Socha. W niedzielę jednak nie pojawi się na murawie, ponieważ został zdyskwalifikowany na jedno spotkanie z powodu ilości otrzymanych żółtych kartek. Barwami naszego najbliższego przeciwnika jest kolor żółty oraz czarny. Silesia to stały bywalec ligi okręgowej. Klub ten od sezonu 2001/2002 nie zaliczył spadku, ani awansu z tego szczeblu ligowego.

Początek niedzielnego meczu o godzinie 15:00 na murawie stadionu przy ulicy Jana Nepomucena 20 w Lubomi. Przyjedź na mecz! Bądź częścią świetnego wydarzenia! Dopinguj i przeżyj chwile miło zapamiętane na całe życie!

Zestaw par 11. kolejki
Sobota 13 października

Gwiazda Skrzyszów – LKS 1908 Nędza
Granica Ruptawa – Czarni Gorzyce
Naprzód Syrynia – Naprzód Borucin
Polonia Marklowice – Unia Turza Śląska

Niedziela 14 października
Silesia Lubomia – Odra Wodzisław
Forteca Świerklany – Naprzód Czyżowice
KS Kornowac – Rafako Racibórz
Przyszłość Rogów – LKS Krzyżanowice

Stowarzyszenie Sympatyków Odry Wodzisław organizuje wspólny wyjazd samochodowy na piłkarskie spotkanie w Lubomi. Zbiórka kibiców zaplanowana jest na godzinę 14:00 przy Stadionie Aleja. Zachęcamy do wspólnego udania się na mecz oraz wspierania dopingiem drużynę wodzisławskiej Odry.

Udostępnij: