Wysoka wygrana w sparingu (zdjęcia)

W środę na obiekcie Gosław Sport Center został rozegrany mecz kontrolny, w którym podopieczni Ryszarda Wieczorka zmierzyli się z aktualnym liderem rybnickiej A klasy, KS Wicher Wilchwy. Zawody od samego początku toczone były pod dyktando Odry. Już w 3. minucie Kacper Malinowski po podaniu Adama Niemyjskiego trafił do siatki rywala. Na 2:0 podwyższył Sebastian Duczek, który z zimną krwią wykorzystał nieporozumienie w szykach obronnych drużyny z Wilchw. Autorem kolejnych dwóch bramek został Piotr Zieliński, a pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 4:0. Po zmianie stron oraz kilku roszadach w składzie Niebiesko-Czerwoni nadal atakowali. Kolejne trafienie było golem samobójczym obrońcy zespołu gości, który próbując zablokować strzał Zielińskiego wpakował piłkę do własnej bramki. Na 6:0 trafił wprowadzony na boisko Jarosław Wieczorek. Następnie wynik podwyższył gracz testowany, który nie zmarnował sytuacji sam na sam z byłym bramkarzem Odry, a aktualnie golkiperem Wilchw – Denisem Firlą. W następnej akcji jeden z zawodników Wichra zdecydował się na strzał z około 16-stego metra. Maciej Kacperski zdołał sparować piłkę w bok, a do niej dopadł Michał Rybicki i mieliśmy rezultat 7:1. Zwieńczeniem całego spotkania było trafienie Jarosława Wieczorka z końcówki meczu. Nasz pomocnik zdecydował się na uderzenie z około dwudziestu metrów. Piłka obrała fenomenalny tor lotu i nie pozostawiła żadnych szans bramkarzowi na skuteczną interwencję. Sparing kończy się zwycięstwem Odry Wodzisław 8:1.