9. kolejka: Zapowiedź

W najbliższą niedzielę, 30 września czeka nas wyjazdowe spotkanie 9. kolejki Zina Klasy Okręgowej. O godzinie 16:00 zagramy w Świerklanach z tamtejszą drużyną Fortecy.

Na szczycie tabeli
Pogoń za upragnionym awansem trwa w najlepsze. Do głównej stawki zalicza się Odrę Wodzisław, Unię Turza Śląska i niedzielnego rywala Niebiesko-Czerwonych – Fortecę Świerklany. Aktualnie na fotelu lidera zasiada drużyna z Turzy, do której Duma Wodzisławia traci 2 punkty. Poniżej ekipy Ryszarda Wieczorka uplasowała się Forteca, ze stratą czterech „oczek”.

Przeciwko byłemu klubowi
Serce Artura Gacia od zawsze było Niebiesko-Czerwone. Na boisku zostawia je razem z dobrym wrażeniem. Wielokrotnie faulowany, jednak po każdym upadku wstaje z jeszcze większą siłą i energią do walki. Zawodnik ten występował w szeregach Fortecy Świerklany w sezonie 2015/2016. Znając determinację oraz waleczność Artura możemy być pewni, że na murawie da z siebie przysłowiowe 100%.

Arena niedzielnej rywalizacji
Obiektem, na którym zostanie rozegrany mecz jest Stadion w Świerklanach. Miejsce te zostało rozbudowane oraz oddane do użytku w 2007 roku, ale swoją ostatnią modernizację przeszło w 2012 roku. Arena może pomieścić blisko tysiąc fanów futbolu. Z doświadczenia wiemy, że mecze Odry na lokalnych boiskach przyciągają spore zainteresowanie. Czy podobnie będzie w niedzielę?

Czy to już rutyna?
Umiejętności Patryka Dudzińskiego zdążył już poznać każdy kibic wodzisławskiej jedenastki. Nasz napastnik ma na koncie już 12 ligowych bramek. W ostatnim spotkaniu z Granicą Ruptawa ustrzelił swojego pierwszego hattricka w barwach Odry. Można śmiało powiedzieć, że Patryk to „minister do spraw zdobywania bramek”. Wszyscy sympatycy czekają na więcej.

Mocna Forteca
Forteca Świerklany to klub, który może pochwalić się dobrym startem sezonu. Ekipa ze Świerklan cały czas znajduje się w pierwszej trójce ligowego rozdania. Do największych osiągnięć tego klubu jest zdobycie trzeciego miejsca w IV lidze w sezonie 2014/15. Kolor niebieski oraz biały, to barwy Fortecy założonej w 1967 roku.

Wszystkich kibiców czeka bardzo interesujące spotkanie pełne sportowej rywalizacji. Wynik meczu może znacząco wpłynąć na sytuację w tabeli. Czy Odra Wodzisław zdobędzie Fortecę? Odpowiedź poznamy już w niedzielę! Początek spotkania o 16.00 na stadionie przy ulicy Zamkowej 6a w Świerklanach. Do zobaczenia!

Zestaw par 9. kolejki
Sobota 29 września
Czarni Gorzyce – LKS 1908 Nędza
Gwiazda Skrzyszów – Naprzód Czyżowice
Granica Ruptawa – Rafako Racibórz
KS Kornowac – Naprzód Borucin
Naprzód Syrynia – Unia Turza Śląska
Niedziela 30 września
Forteca Świerklany – Odra Wodzisław
Silesia Lubomia – LKS Krzyżanowice
Przyszłość Rogów – Polonia Marklowice

Stowarzyszenie Sympatyków Odry Wodzisław organizuje wspólny wyjazd samochodowy na piłkarskie spotkanie w Świerklanach. Zbiórka kibiców zaplanowana jest na godzinę 15:00 przy Stadionie Aleja. Zachęcamy do wspólnego udania się na mecz oraz wspierania dopingiem drużynę wodzisławskiej Odry.

Udostępnij: