Lecimy do Hiszpanii!

Kilka tygodni temu z wizytę w Wodzisławiu Śląskim odbył Scout oraz Manager hiszpańskiej drużyny Primera Division Levante UD. Głównym celem tej wizyty była obserwacja drużyny seniorów Dumy Wodzisławia. Pokłosie tych odwiedzin to zaproszenie dwóch naszych zawodników na czterodniowe testy do jednego z hiszpańskich klubów Tercera Division. Wybranymi przez Jorge Foster Mollá zostali bramkostrzelny Patryk Dudziński oraz błyskotliwy Damian Tarka.

Nasze działania zostały zauważone w Hiszpanii dlatego ten wyjazd to nie tylko testy. Drużyna Levante UD zaprosiła nas do rozmów o możliwościach nawiązania szerszej współpracy, dlatego w tym wyjeździe uczestniczyć będą również osoby z Zarządu oraz Sztabu szkoleniowego: Patryk Gruszka (Wiceprezes), Sebastian Paulus (Dyrektor Sportowy) oraz Adam Burek (II Trener).

Jorge nie tylko przyglądał się pracy pierwszej drużyny, ale podczas wizyty w Polsce był pełen podziwu rozwoju naszej Akademii. Obserwował pracę Trenerów oraz zobaczył kilka meczów grup młodzieżowych. Na jego zaproszenie do Hiszpanii na testy do Akademii Levante UD polecą dwaj zawodnicy naszej VFL Fussballschule Odra Wodzisław – Donatan Grzybek oraz Artur Elias.

Udostępnij: