8. kolejka: Zapowiedź

Kolejny sobotni wieczór w Wodzisławiu Śląskim zapowiada się bardzo ciekawie. 22 września o godzinie 18.00 Odra Wodzisław przed własną publicznością zmierzy się z Granicą Ruptawa.

Maszyna ruszyła
Odra Wodzisław zajmuje obecnie drugie miejsce w tabeli ZINA Klasy Okręgowej z dorobkiem 19 punktów. Na koncie Odry widnieje liczba 26 strzelonych bramek oraz tylko 3 straconych. Ilość Niebiesko-Czerwonych, którzy w tym sezonie zdołali wpisać się na listę strzelców rośnie. W ostatnim spotkaniu bramki dla wodzisławskiej ekipy zdobyli Krzysztof Krzyżok oraz Kacper Malinowski. Nasuwa się wniosek świadczący o ogromnym potencjale całej drużyny. Zawodnik występujący na każdej pozycji może skutecznie stworzyć zagrożenie pod bramką rywali i trafić do siatki.

Rywal z dwoma jedynkami
Nasz najbliższy przeciwnik, Granica Ruptawa ma na swoim koncie 11 punktów. Zespół pochodzący z jednej z dzielnic Jastrzębia Zdroju, zajmuje 7. miejsce w ligowym rozdaniu. W tym sezonie Ruptawa może pochwalić się dodatnim bilansem bramkowym, ponieważ zdobyli dotychczas 16 bramek, a stracili 11.

Forteca goni, Turza bez potknięcia
Wodzisławianie w walce o fotel lidera muszą rywalizować między innymi z byłym trzecioligowcem, Unią Turza Śląska. Aktualnie strata Odry wynosi dwa punkty, więc przetasowanie w tabeli możliwe jest w każdej kolejce. W momencie zrównania się liczbą punktów z automatu na pierwsze miejsce wskoczy Odra, ponieważ posiada lepszy bilans bramkowy niż zespół z Turzy Śląskiej. Za plecami drużyny z Wodzisławia ze stratą jednego punktu czai się Forteca Świerklany, która tylko czeka na nasze potknięcie. Niezwykle interesująca batalia trwa.

Poprzednie starcia
Cztery punkty zdołała zdobyć Odra w meczach z Granicą Ruptawa w poprzednim sezonie. W spotkaniu wyjazdowym po bramkach Arkadiusza Ślesińskiego oraz Krzysztofa Krzyżoka zwyciężyliśmy 2:1. Zawody w ramach rundy rewanżowej, które odbyły się w trudnych warunkach atmosferycznych, zakończyły się bezbramkowym remisem.

Trochę o rywalu
LKS Granica Ruptawa został założony w 1949 roku. Kolor bordowy oraz zielony tworzą barwy sobotnich gości. Granica ma na swoim koncie występy między innymi w klasie okręgowej, jak i w IV lidze.

Obiekt przy Bogumińskiej 8 jest szeroko otwarty dla każdego. Przyjdź, podziwiaj, dopinguj, spędź świetnie czas z setkami kibiców. Początek sobotniego meczu o godzinie 18:00. Do zobaczenia!

Przypominamy, że każdy posiadacz biletu z ostatniego pucharowego spotkania Odry Wodzisław z Płomieniem Ochojec ma możliwość wejścia na sobotnie zawody z Granicą Ruptawa za 5 złotych! W kasie stadionu przy zakupie wejściówki należy okazać bilet z w/w meczu Pucharu Polski.

Informacje o biletach i karnetach
Pamiętajcie, kobiety i dzieci do lat 7 na domowe mecze Odry Wodzisław wchodzą za darmo!

Zestaw par 8. kolejki
Sobota 22 września
Odra Wodzisław – Granica Ruptawa
LKS 1908 Nędza – Przyszłość Rogów
Polonia Marklowice – Naprzód Syrynia
LKS Krzyżanowice – KS Kornowac
Rafako Racibórz – Gwiazda Skrzyszów
Naprzód Czyżowice – Czarni Gorzyce
Niedziela 23 września
Unia Turza Śląska – Silesia Lubomia
Naprzód Borucin – Forteca Świerklany

Udostępnij: