7. kolejka: Zapowiedź

Niedziela dla każdego kibica Odry Wodzisław zapowiada się bardzo interesująco. Niebiesko-Czerwoni zmierzą się na wyjeździe z Gwiazdą Skrzyszów. Początek piłkarskich zmagań o godzinie 16.00 przy na murawie boiska przy ulicy 1 Maja w Skrzyszowie.

Dobra forma nie opuszcza
W najbliższą niedzielę podopieczni Ryszarda Wieczorka będą mieli szansę kolejny raz udowodnić, że są jedną z najlepszych ekip w lidze. Drużyna z Wodzisławia może poszczycić się passą sześciu zwycięstw pod rząd. Bramkostrzelny duet Patryk Dudziński oraz Piotr Zieliński ponownie ruszy na „polowanie” w pole karne przeciwnika.

Rywal niżej w tabeli
Każdy piłkarski kibic wie o tym, że na boisku nie mają znaczenia punkty i zajmowane miejsce w tabeli. Liczą się przede wszystkim umiejętności i praca zespołowa. Gwiazda Skrzyszów zajmuje 8. lokatę z dorobkiem 10 punktów na swoim koncie. Odra Wodzisław jest wiceliderem, a do prowadzącego zespołu z Turzy traci tylko 2 „oczka”. Wodzisławianie jak dotychczas zdobyli najwięcej bramek spośród wszystkich drużyn 3. grupy katowickiej Zina Klasy Okręgowej – 23.

Sprawa Zganiacza
Mariusz Zganiacz na samym początku sezonu doznał kontuzji, co skutkowało jego nieobecnością na boisku. Zawodnik Odry Wodzisław powrócił do treningów i jest możliwa szansa, aby w Skrzyszowie kibice mogli znów oglądać go na murawie.

Znowu remis?
W ostatnich 2 latach klasy okręgowej Odra z Gwiazdą zmierzyła się czterokrotnie. Trzy razy spotkania kończyły się podziałem punktów, a jeden mecz zakończył się triumfem wodzisławian. 27 maja 2017 roku przy Bogumińskiej bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Daniel Gojny.

O przeciwniku
Gwiazda Skrzyszów to klub założony w 1932 roku. Skrzyszowianie podobnie jak Odra, w środku tygodnia walczyli o awans do III rundy Okręgowego Pucharu Polski. Na wyjeździe ograli Rymer Rybnik 3:1. W ostatniej ligowej potyczce musieli jednak przełknąć gorycz porażki z Naprzodem Borucin. Najlepszym strzelcem Gwiazdy jest Mirosław Stabla z trzema golami na swoim koncie.

Spoglądając na wyniki spotkań Odry w tym sezonie, mamy nadzieję, że również i tym razem powiększymy swoją zdobycz punktową. Chcemy oglądać wspaniałe widowiska, piękne bramki oraz głośny doping wodzisławskich kibiców. Początek niedzielnego meczu w Skrzyszowie o godzinie 16:00. Do zobaczenia!

Zestaw par 7. kolejki
Sobota 15 września
Naprzód Syrynia – Przyszłość Rogów
KS Kornowac – Unia Turza Śląska
Granica Ruptawa – Naprzód Borucin
Czarni Gorzyce – Rafako Racibórz
Niedziela 16 września
Gwiazda Skrzyszów – Odra Wodzisław
Naprzód Czyżowice – LKS 1908 Nędza
Forteca Świerklany – LKS Krzyżanowice
Silesia Lubomia – Polonia Marklowice

Udostępnij: