5. kolejka: Zapowiedź

W najbliższą sobotę, 1 września Odra Wodzisław rozegra spotkanie 5. kolejki Zina Klasa Okręgowej. W Czyżowicach o godzinie 17:00 zmierzymy się z zespołem Naprzodu.

Na papierze faworyt
Odra Wodzisław zajmuje 3. miejsce w tabeli ligowej. Podopieczni Ryszarda Wieczorka mają na swoim koncie 10 punktów, a bilans spotkań w tym sezonie to trzy zwycięstwa oraz jeden remis. Naprzód Czyżowice, który stanie naprzeciwko drużyny z Wodzisławia ulokował swoją pozycję na 11. miejscu. Uzbierał w dotychczasowych czterech kolejkach tylko 4 punkty.

Dobra gra defensywy
Oprócz grającej fantastycznie ofensywy Dumy Wodzisławia, na pochwałę zasługuje również defensywa. W ostatnim spotkaniu Odra wygrała wysoko rywalizację nie tracąc bramki. Zawodnicy z Bogumińskiej w meczu z Rafako Racibórz wykazali się wielkim skupieniem oraz reagowaniem w dobrym momencie przerywając akcje rywali w zalążku. Strażnikiem defensywy można śmiało nazwać Piotra Szymiczka, który zanotował wiele przechwytów nie doprowadzając do groźnych sytuacji pod bramką Odry.

Ostatni mecz rywala
W spotkaniu 4. kolejki drużyna z Czyżowic zaliczyła wysoką porażkę. Naprzód przegrał na wyjeździe 1:6 ze swoim imiennikiem z Borucina. Rywalizacja ta sprawiła, że ich bilans bramkowy uległ znacznemu pogorszeniu i obecnie wynosi -5 (6 strzelonych, 11 straconych).

Machina ruszyła
Ekipa z Wodzisławia wprawia wiele drużyn z ligi w trwogę. Zawodnicy wodzisławskiej Odry w ostatnich trzech meczach o stawkę trafiali do siatki rywali aż dwudziestokrotnie! Zdecydowanie najwięcej zagrożenia pod bramką przeciwnika sprawiają Piotr Zieliński oraz Patryk Dudziński. Dudziński strzelił już w tym sezonie ligowym 6 bramek.

Sobotni przeciwnik
Pierwszy wrześniowy mecz zostanie rozegrany na stadionie Naprzodu Czyżowice znajdującym się przy ulicy Rogowskiej 4A. Obiekt ten posiada około 1000 miejsc, z czego ponad 200 to krzesełka. Klub z Czyżowic został założony w 1921 roku. Barwami Naprzodu są dwa kolory: czerwony oraz czarny. Najlepszym strzelcem Czyżowic w tym sezonie jest Mateusz Danieluk mający na koncie 3 trafienia.

W sobotę Odra Wodzisław może otworzyć w świetnym stylu nowy miesiąc ligowy. Drużyna Niebiesko-Czerwonych będzie jak zwykle mogła liczyć na swoich kibiców, 12 zawodników! To oznacza, że szanse na zwycięstwo wzrastają w szybkim tempie. Do zobaczenia w Czyżowicach!

Zestaw par 5. kolejki
Sobota 1 września
Naprzód Czyżowice – Odra Wodzisław
Rafako Racibórz – LKS 1908 Nędza
Czarni Gorzyce – Naprzód Borucin
Gwiazda Skrzyszów – LKS Krzyżanowice
Granica Ruptawa – Unia Turza Śląska
Niedziela 2 września
KS Kornowac – Przyszłość Rogów
Forteca Świerklany – Polonia Marklowice
Silesia Lubomia – Naprzód Syrynia

Stowarzyszenie Sympatyków Odry Wodzisław organizuje wspólny wyjazd samochodowy na mecz z Naprzodem Czyżowice. Zbiórka kibiców o godzinie 16:00 przy Stadionie Aleja. Zachęcamy do wspólnego udania się na mecz oraz wspierania dopingiem drużynę wodzisławskiej Odry.

Udostępnij: