Czas na mecz Pucharu Polski

W środę, 22 sierpnia Odrę Wodzisław czeka wyjazdowy mecz I rundy Okręgowego Pucharu Polski. Podopieczni Ryszarda Wieczorka o godzinie 17:00 w Krostoszowicach zmierzą się z tamtejszym Interem.

Różnica szczebla ligowego
Pierwszy rywal Odry Wodzisław w Okręgowym Pucharze Polski występuję w rybnickiej B-klasie. Oznacza to, że środowych rywali dzielą dwa szczeble ligowe. Od dawna wiadomo jednak, że w tych rozgrywkach aktualny poziom ligowy nie ma znaczenia, Znamy przecież wiele drużyn z niższych lig, które zaszły bardzo daleko.

Ostatni weekend
Odra w ostatnim meczu zaserwowała festiwal bramek swoim kibicom, wygrywając 5:0 z LKS 1908 Nędza, zaś krostoszowicki Inter zremisował inauguracyjne spotkanie sezonu B klasy. Mecz z Orłem Jankowice zakończył się wynikiem 2:2.

O rywalu
Inter Krostoszowice poprzedni sezon zakończył ligowy na 11. miejscu z dorobkiem 38 punktów. Rozgrywki pucharowe zakończył na II rundzie przegrywając z późniejszym zwycięzcą, Unią Książenice. Klub ten stroją dwa kolory: niebieski oraz czarny. Ciekawostką jest fakt, iż Inter został założony w 2002 roku, czyli wtedy gdy Odra dotarła do 1/4 finału Pucharu Polski.

Nie pierwszy raz
Mieliśmy już okazję zagrać z Interem oficjalne spotkanie na murawie boiska w Krostoszowicach. 18 września 2011 roku w 6. kolejce rozgrywek C klasy ulegliśmy 1:3. Jedyną bramkę dla Odry zdobył wówczas Artur Jasiak.

Rafał Czogalik w akcji ofensywnej podczas meczu w Krostoszowicach (fot. nowiny.pl)

Zestaw par I rundy Okręgowego Pucharu Polski:
Inter Krostoszowice – Odra Wodzisław
MKS Czerwionka – Polonia Marklowice
GKS 1962 Jastrzębie (juniorzy) 2:2 (k. 4:2) Forteca Świerklany
Polaris Żory – Pierwszy Chwałowice
Dąb Dębieńsko – Borowik Szczejkowice
Naprzód Rydułtowy – Granica Ruptawa
Noster Rybnik – Płomień Połomia
LKS Skrbeńsko – ROW 1964 II Rybnik
SKF Rowień 0:3 (walkower) Polonia Łaziska
LKS Baranowice – Gwiazda Skrzyszów
MKS Żory – Rymer Rybnik
KS Szczerbice 2:6 Unia Książenice
KS 25 Kokoszyce – MKS 32 Radziejów
Płomień Ochojec – Górnik Boguszowice

Czwartoligowe drużyny Decor Bełk oraz MKP Centrum Wodzisław otrzymały wolny los. Mecze II rundy zaplanowano wstępnie na 12 września.

Udostępnij: