Odra – Nędza: Festiwal bramek

W sobotę, 18 sierpnia wodzisławską Odrę czekał drugi w tym sezonie mecz domowy. W spotkaniu 3. kolejki Zina Klasy Okręgowej zmierzyliśmy się z zespołem LKS 1908 Nędza. Znów świeciło słońce przy Bogumińskiej 8, również w postaci pięciu bramek. To było świetne popołudnie, ale zacznijmy po kolei…

Kibice ledwie zajęli miejsca, a już Damian Tarka wprowadził ich w stan euforii, w którym pozostali do ostatniego gwizdka. Otrzymał on świetne, prostopadłe podanie, które pewnie wykorzystał lobując bramkarza rywali. Niebiesko-Czerwoni w 2. minucie meczu objęli prowadzenie!

Goście po stracie pierwszej bramki próbowali szybko odpowiedzieć, ale ich dośrodkowanie w nasze pole karne nie zdołał przeciąć żaden zawodnik i z zagrożenia nici. W 9. minucie meczu mieliśmy już 2:0 dla Odry! W obrębie „16-stki” fantastycznie odnalazł się Patryk Dudziński, który zabierając piłkę zawodnikowi przyjezdnych oddał strzał w długi róg bramki. Futbolówka w siatce – wielka radość fanów Dumy Wodzisławia.

Odra kontrolowała grę, a zespół gości nie potrafił otrząsnąć się po straconych golach. Ich akcje kończyły się w okolicach trzydziestego metra od bramki strzeżonej przez Marcina Musioła. W 17. minucie Nędza przeprowadziła nieskuteczną kontrę, na posterunku stał jednak dobrze ustawiony strażnik naszej defensywy, Piotr Szymiczek. Wodzisławianie odpowiedzieli już minutę później, kiedy po podaniu naszego kapitana strzał oddał Piotr Zieliński. Piłka odbiła od rywala wyszła poza linię bramkową.

Podopieczni Ryszarda Wieczorka prowadzili mecz „zamykając” przyjezdnych na ich połowie. Przeprowadzono wiele groźnych akcji, po których futbolówka jednak nie wpadła do siatki. W 30. minucie zaobserwowaliśmy najgroźniejszą szansę do zdobycia bramki przez LKS 1908 Nędza. Po faulu na jednym z zawodników gości arbiter odgwizdał rzut wolny. Mocny strzał przy słupku został świetnie obroniony przez Musioła.

Pod koniec pierwszej części meczu po kilku niewykorzystanych rzutach rożnych, Damian Tarka zdecydował się na niesygnalizowane uderzenie. Piłka zatrzepotała w siatce i na przerwę schodziliśmy z prowadzeniem 3:0!

Drugi rozdział tego spotkania w asyście świetnego dopingu stadionu rozpoczął się spokojną grą w środku pola. W 49. minucie Odra próbowała zagrozić, niestety nieudanie, ale sześć minut później krzyk radości ponownie wybrzmiał z trybun. Wywołał go Patryk Dudziński strzelając drugi raz wpisując się na listę strzelców w tym meczu. Po otrzymaniu prostopadłego podania Dudziński oddał pewny strzał zakładając „siatkę” bramkarzowi z Nędzy.

Kibice domagali się większej ilości goli krzycząc „jeden! dwa! trzy! cztery! mało!”. Na boisku pojawił się Kacper Malinowski, który od samego początku próbował dać wiele drużynie napędzając atak pozycyjny. W 68. minucie Adam Niemyjski w lewym sektorze boiska świetnie mija dwóch rywali, jednak jego podanie nie dociera do adresata. Kilka chwil później dobrą sytuacje mieli goście, jednak świetną postawą wykazał się Musioł. W 77. minucie z boiska schodzi żegnany gromkimi brawami Patryk Dudziński, a na murawie przywitany został Grzegorz Gojny.

W samej końcówce meczu na strzał z okolicy 16-tego metra zdecydował się Artur Gać. Futbolówka odbija się od słupka i trafia pod nogi niepilnowanego Grzegorza Gojnego. Ten z zimną krwią ustala wynik na 5:0 dla Odry.

Po upływie 93. minut sędzia gwiżdże po raz ostatni. Odra Wodzisław gromi drużynę LKS 1908 Nędza 5:0, jednocześnie meldując się na pozycji lidera III grupy katowickiej Zina Klasy Okręgowej. W środę, 22 sierpnia czeka nas wyjazdowy mecz I rundy Okręgowego Pucharu Polski, w którym zmierzymy się z pobliskim Interem Krostoszowice, a już za tydzień o 19:00 przy Bogumińskiej zagramy z Rafako Racibórz. Zapraszamy na mecze wodzisławskiej Odry!

Zobacz galerię zdjęć!

Odra Wodzisław 5:0 LKS 1908 Nędza
2′, 40′ Tarka Damian, 9′, 55′ Dudziński Patryk, 89′ Gojny Grzegorz

Odra Wodzisław: Musioł Marcin – Górnicki Piotr /kapitan/, Zganiacz Mariusz, Gać Artur, Szczepanek Błażej (70′ Białas Jakub), Zieliński Piotr (45′ Niemyjski Adam), Dudziński Patryk (78′ Gojny Grzegorz), Tarka Damian, Krzyżok Krzysztof, Wieczorek Jarosław (60′ Malinowski Kacper), Szymiczek Piotr