7. kolejka: Radziejów – ODRA 0:1

W sobotę, 25 listopada został rozegrany zaległy mecz 7. kolejki Zina Klasy Okręgowej. Wyjazdowe spotkanie z MKS 32 Radziejów-Popielów nie odbyło się w pierwotnym terminie 23 września z powodu złego stanu murawy. W ostatnim meczu ligowym w tym roku kalendarzowym nastąpiła wymuszona zmiana w bramce Odry. Miejsce chorego Kamila Zemanka zajął Denis Firla. Od pierwszych minut na boisku pojawił się również Arkadiusz Ślesiński, który w porównaniu do zeszłotygodniowego meczu w Ruptawie zastąpił Emanuela Markiewicza.

Wspomniane roszady sztabu szkoleniowego przyniosły skutek niemal natychmiastowo po pierwszym gwizdku sędziego. Gra Odry była pewniejsza od tej jaką prezentowali w ubiegły weekend. Niebiesko-Czerwoni konstruowali sporą ilość sytuacji podbramkowych, których niestety nie potrafili zamienić na bramkę. Z bliska nie trafiali między innymi Marcin Paszek oraz Arkadiusz Ślesiński. W 25. minucie ku uciesze przybyłych kibiców Odry wyszliśmy na prowadzenie. Kombinacyjną akcję w polu karnym doskonale wykończył Mateusz Kondziołka. Gospodarze zdołali odpowiedzieć tylko strzałem z rzutu wolnego, który nie sprawił żadnych kłopotów naszemu bramkarzowi. Na przerwę pomimo sporej przewagi schodziliśmy tylko z jednobramkowym prowadzeniem.

W drugiej odsłonie gry gospodarze śmielej próbowali zagrozić naszej bramce, ale ich sytuacje nie wprowadzały większego niepokoju w szeregach obronnych Odry. Podopieczni Tomasza Włoki nadal przeważali i dążyli do zdobycia gola na 2:0. Swoją szansę miał Krzysztof Przydatek, który niestety spudłował z kilku metrów. Następnie po uderzeniu Damiana Tarki golkiper Radziejowa „wyciągnął się jak struna” i zdołał sparować piłkę na rzut rożny. Swoją okazję miał również popularny wśród kibiców „Kevin”, czyli Damian Nowak, ale po jego strzale piłka odbiła się od poprzeczki. W ostatnich minutach meczu niewiele zabrakło również Tarce, który próbował trafić do siatki głową. Futbolówka jednak minimalnie przeleciała nad bramką.

Ostatnie tegoroczne spotkanie ligowe zakończyło się zwycięstwem Odry 1:0. Rundę jesienną kończymy na 3. pozycji w tabeli ze stratą siedmiu punktów do liderującego Płomienia Połomia. W najbliższą środę przy Bogumińskiej czeka nas jeszcze zaległy mecz 3. rundy Okręgowego Pucharu Polski z Granicą Ruptawa. Początek spotkania o godzinie 17:00. Serdecznie zapraszamy!

MKS 32 Radziejów-Popielów 0:1 Odra Wodzisław
25′ Kondziołka Mateusz

MKS 32 Radziejów-Popielów: Lipowicz Marek – Kasprzak Szymon, Kudzielko Dawid, Stajer Mateusz, Kowalczyk Tomasz, Pokorny Rafał, Urbaś Sebastian, Materski Arkadiusz (46′ Rynkiewicz Mateusz), Błędowski Krzysztof, Sobala Artur, Sobala Łukasz /kapitan/