PP: ODRA – Boguszowice 2:0

W sobotnie popołudnie na stadionie przy Bogumińskiej 8 rozegraliśmy pierwszy w tym sezonie mecz o stawkę. W pierwszej rundzie Okręgowego Pucharu Polski przeciwnikiem wodzisławskiej Odry był A klasowy zespół – Górnik Boguszowice. W drużynie kierowanej przez Tomasza Włokę ujrzeliśmy kilku nowych piłkarzy, którzy przyszli do nas w letniej przerwie w rozgrywkach. Byli to między innymi Obrębski Łukasz, Starowicz Damian, Krause Michał, Sienkiewicz Michał, Paszek Marcin oraz Nowak Damian.

Od początku spotkania obserwowaliśmy znaczącą przewagę Odry. Ataki drużyny z Boguszowic kończyły się z reguły z dala od bramki Karola Wacławca. Pierwsze konkretne zagrożenie bramki gości miało miejsce w około 10. minucie meczu. W zamieszaniu przed polem karnym do piłki dopadł Emanuel Markiewicz i oddał strzał na bramkę. Golkiper Górnika interweniował wybijając piłkę, a dobitka Damiana Tarki została zablokowana przez obrońców. Później mieliśmy rajd lewą stroną Damiana Starowicza, który dośrodkował do Marcina Paszka. Ten oddał jednak strzał nad bramką. W następnych fragmentach gry widzieliśmy kolejne ataki Niebiesko-Czerwonych. Tarka uderza głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, zaś kilka chwil później marnuje doskonałą okazję będąc oko w oko z bramkarzem gości – lob wysoko nad bramką. W 43. minucie ku uciesze zgromadzonych kibiców udało się w końcu Odrze wyjść na prowadzenie. Dawida Zimę strzałem lewą nogą pokonał Emanuel Markiewicz.

W drugiej odsłonie spotkania przebieg gry nie uległ zmianie. Nadal rozgrywane w ekstremalnych warunkach pogodowych spotkanie było pod dyktando Odry. Widzieliśmy dużą ilość niewykorzystanych sytuacji. Swoje szanse marnowali między innymi po strzale głową Markiewicz oraz po strzale lewą nogą Artur Gać. W 60. minucie meczu na strzał z dystansu zdecydował się Łukasz Sell, ale niecelnie. Jak mawia powiedzenie „co się odwlecze to nie uciecze” – w 84. minucie Łukasz Sell trafia do bramki gości po fenomenalnym uderzeniu prawą nogą z rzutu wolnego. Do końca meczu Odra kontrolowała grę i dowiozła korzystny rezultat, tym samym gwarantując sobie występ w kolejnej rundzie Okręgowego Pucharu Polski.

Galeria zdjęć
Skrót meczu (video)

Odra Wodzisław 2:0 Górnik Boguszowice
43′ Markiewicz Emanuel, 84′ Sell Łukasz

Odra Wodzisław: Wacławiec Karol – Górnicki Piotr /kapitan/, Obrębski Łukasz (80′ Przydatek Krzysztof), Radler Błażej, Starowicz Damian, Gać Artur, Sell Łukasz, Markiewicz Emanuel (73′ Krause Michał), Tarka Damian, Czogalik Rafał (63′ Sienkiewicz Michał), Paszek Marcin (79′ Nowak Damian)
Trener: Włoka Tomasz

Górnik Boguszowice: Zima Dawid – Łuczak Sebastian /kapitan/ (75′ Czajka Patryk), Karol Mateusz (13′ Machlik Sławomir), Łuc Łukasz (62′ Żeleźny Michał), Maciejczyk Mateusz, Redas Radosław, Syrek Adrian, Syrek Piotr, Dzierżenga Mateusz (46′ Podleśny Paweł), Fuchs Rafał, Pleszewski Marcin
Trener: Gawiński Piotr

Żółte kartki: Syrek A. (Boguszowice)

Sędzia: Patla Mateusz (Rybnik)

Udostępnij: