Sparing: Stal – ODRA 2:4 (relacja i galeria zdjęć)

W sobotę 15 lipca w Kuźni Raciborskiej nasza drużyna rozegrała pierwszy mecz kontrolny w ramach przygotowań do nadchodzącego sezonu. Przeciwnikiem wodzisławskiej Odry był tegoroczny spadkowicz z raciborskiej A klasy – Klub Sportowy Stal. W barwach Odry wystąpiło wielu testowanych zawodników oraz piłkarze, którzy w ubiegłych rozgrywkach reprezentowali nasz klub. Byli to między innymi Mateusz Marcol, Artur Gać, Emanuel Markiewicz, Łukasz Sell, Grzegorz Gojny, Piotr Górnicki oraz Rafał Czogalik.

Obie ekipy od początku spotkania śmiało ruszyły do ataku, lecz to gospodarze wyszli pierwsi na prowadzenie. W 17. minucie zawodnik Stali zagrał długą piłkę, a jeden z naszych obrońców nie zdołał jej przeciąć. Na pozycję sam na sam z bramkarzem Odry wyszedł Damian Słupina i pewnie zdobył bramkę. Gol wyrównujący padł w 39. minucie. Zamieszanie w polu karnym drużyny z Kuźni Raciborskiej wykorzystał Łukasz Sell. Jeszcze przed przerwą objęliśmy prowadzenie. W 44. minucie Górnicki uciekł prawą stroną i dośrodkował w pole karne, a tam osamotniony jeden z testowanych przez nasz sztab szkoleniowy zawodników trafił głową do siatki.

Po przerwie i zmianach w obu składach mieliśmy wyrównaną grę. W 55. minucie Stal zdołała wyrównać. Po głupiej stracie piłki przed polem karnym przez naszych piłkarzy Sebastian Dąbrowski celnie trafił i sprawił, że na tablicy świetlnej mieliśmy rezultat 2:2. Wynik remisowy utrzymywał się przez niespełna kwadrans. Odra wyszła ponownie na prowadzenie w 69. minucie spotkania. W polu karnym gospodarzy znalazło się dwóch niepilnowanych podopiecznych Tomasza Włoki, a jeden z nich wykorzystał swoją szansę i było 3:2. Później gra się zaostrzyła i mieliśmy kilka przerw, fauli po obu stronach oraz rzutów wolnych z niebezpiecznych miejsc, jednak żaden nie został wykorzystany. Na pochwałę zasługuje testowany bramkarz Odry, który w drugiej części zawodów obronił kilka bardzo groźnych strzałów – m.in. uderzenie głową z około 2 metrów czy strzał „przewrotką” po jednym z rzutów rożnych. W obu sytuacjach wykazał się bardzo dobrym refleksem. W 87. minucie sędzia wskazał na 11 metr. Rzut karny po faulu na jednym z testowanych graczy pewnie wykorzystał Grzegorz Gojny. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Odry 4:2.

Udostępnij: