27. kolejka: ODRA – Skrzyszów 1:0

W sobotę, 27 maja rozegraliśmy ostatnie spotkanie przy Bogumińskiej w tym sezonie. Do Wodzisławia przyjechał zespół, z którym w rundzie jesiennej zremisowaliśmy bezbramkowo – Gwiazda Skrzyszów. O godzinie 18:00 katowicki sędzia Dawid Cieślok zagwizdał po raz pierwszy.

Pierwsza połowa spotkania przebiegała spokojnie, oba zespoły nie forsowały tempa. Nieliczne sytuacje podbramkowe kończyły się niecelnymi strzałami. Jedną z nich była indywidualna akcja Damiana Tarki, ale jego strzał w 10. minucie zatrzymał się na bocznej siatce. Okazję do zdobycia gola kilka minut później miał Błażej Radler, którego uderzenie głową z 17. minuty dobrze obronił Paweł Lajda. Sześć minut później dobrze do środka pola karnego zszedł Mateusz Murlowski, ale oddał zbyt słaby strzał by zaskoczyć bramkarza Gwiazdy. Do gwizdka nawołującego piłkarzy do zejścia do szatni gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska, a wynik nie uległ zmianom.

W przerwie tradycyjnie na kibiców zgromadzonych przy Bogumińskiej czekał konkurs rzutów karnych z specjalnymi nagrodami ufundowanymi przez naszego sponsora Pizzerię „Kamaro”.

Druga odsłona meczu to zupełnie inna historia – Odra Wodzisław wyszła mocno zmotywowana. Już od pierwszych fragmentów widać było, że gospodarze są zdeterminowani i chcą za wszelką cenę zdobyć trzy punkty.

W 63. minucie przed kolejną szansą na zdobycie gola stanął Radler. Tym razem Sebastian Markiewicz dograł mu piłkę na piąty metr pola karnego, ale ostatecznie z nogi zdjął mu ją obrońca gości. Kilkanaście minut później wolejem popisał się Arkadiusz Ślesiński. Mimo ślepiącego słońca bramkarzowi Gwiazdy udało się przenieść piłkę nad poprzeczką. Chwilę później w 81. minucie kolejny raz w pole karne zacentrował Markiewicz, ale futbolówka nie znalazła adresata mimo tego, że w polu karnym gości obecnych było trzech zawodników Odry.

Decydujące trafienie padło dwie minuty później. Artur Gać wrzucił piłkę w pole karne, a dośrodkowanie sprawiło wiele kłopotów bramkarzowi. Ostatecznie do piłki dopadł Daniel Gojny i wpakował ją do siatki. Dzięki tej bramce Odra przełamała swoją niemoc i z optymistycznym nastawieniem wyruszy w najbliższą środę do Rogowa, aby zmierzyć się z drużyną Przyszłości.