17. Kolejka: ODRA – Czyżowice 4:2

Niedziela, godzina 17:00, słoneczna pogoda, wielu kibiców… idealne warunki do rozegrania meczu. W 17. kolejce obecnego sezonu nasza drużyna zmierzyła się z Naprzodem Czyżowice, którego trenerem jest – w przeszłości związany z Odrą – Antoni Jeleń.

Od początku spotkania z naszych szeregach było sporo niedokładności, braku celnych podań.. o strzałach w kierunku bramki nie wspominając. Obie drużyny nie stworzyły konkretnego zagrożenia bramki, aż do 31. minuty spotkania. W zamieszaniu po rzucie rożnym Kamil Kaczorowski wpakował piłkę do siatki i drużyna gości wyszła na prowadzenie. Długo jednak nie cieszyła się z korzystnego wyniku, ponieważ po niespełna minucie Niebiesko – Czerwoni doprowadzili do wyrównania. Krzysztof Przydatek zdecydował się posłać długą piłkę w okolice pola karnego gości, następnie jeden z obrońców drużyny z Czyżowic skiksował i futbolówka zmierzała w kierunku bramki strzeżonej przez Bartosza Bielskiego. Doskoczył do niej Damian Tarka, uderzając z lewej nogi ucieszył licznie zgromadzonych kibiców wodzisławskiej Odry.

10 minut później Naprzód Czyżowice ponownie wyszedł na prowadzenie. Kontra, zagranie na dobieg do Krzysztofa Raszczoka, który przełożył sobie piłkę na prawą nogę i uderzył w okienko bramki strzeżonej przez Tomasza Bąkowskiego. Niewiele zabrakło do fenomenalnej interwencji, ale nasz golkiper zdążył tylko musnąć piłkę. Kilka minut później sędzia meczu zagwizdał po raz ostatni w pierwszej części spotkania i obie ekipy udały się do szatni.

Po przerwie w drużynie gospodarzy nastąpiły dwie zmiany. Z boiska zszedł kapitan zespołu Piotr Górnicki, a w jego miejsce pojawił się Daniel Gojny. Zaś drugą korektą w składzie była zmiana napastników. Za Mateusza Bogumiło wszedł Grzegorz Gojny. Już od pierwszych minut po zmianie stron było widać poprawę gry Odry. Pojawił się wysoki pressing oraz większa ilość celnych strzałów z dystansu.

Niekorzystny rezultat utrzymywał się aż do 62. minuty gdy na boisko w miejsce Emanuela Markiewicza wszedł Rafał Czogalik. Można powiedzieć, że zachował się jak „klasowy joker z talii kart” szkoleniowca Odry, Tomasza Włoki. W swoim pierwszym kontakcie z piłką wpakował ją do bramki gości i na tablicy pojawił się wynik 2:2. Warto zaznaczyć, że asystę przy bramce Czogalika zaliczył Błażej Radler.

Od tego momentu gospodarze niesieni głośnym dopingiem raz za razem zagrażali bramce Naprzodu Czyżowice. Odra zdecydowanie przeważała w ostatnich minutach spotkania czego efektem były kolejne gole. Swoją trzecią i czwartą bramkę w obecnych rozgrywkach zdobył Grzegorz Gojny. Pierwszego gola, dającego prowadzenie Odrze, zdobył po przejęciu, uderzając futbolówkę z około dwudziestego metra. Kolejne trafienie Gojnego to strzał głową w 87. minucie. Bramkarz gości wraz z obrońcą nie dali rady przeciąć dośrodkowania Czogalika i było 4:2.

Podsumowując… Odra w tym spotkaniu zaprezentowała dwa oblicza: średnia pierwsza połowa (by nie powiedzieć słaba…), zaś w drugiej odsłonie całkiem odmieniona 11-stka dała wiele emocji i uciechy fanom zgromadzonym tego dnia na Bogumińskiej 8. Z tego miejsca chcielibyśmy podziękować wszystkim kibicom za wspaniały doping, który poniósł Niebiesko – Czerwonych do walki o każdą piłkę i końcowego zwycięstwa. Kolejne spotkanie nasza drużyna rozegra w najbliższą sobotę, 1 kwietnia w Krzyżanowicach. Serdecznie zapraszamy.

Materiał video
Galeria zdjęć
Wywiady (slaskisport.tv)
Skrót meczu (slaskisport.tv)
Galeria zdjęc (slaskisport.tv)

Odra Wodzisław 4:2 Naprzód Czyżowice
32′ Tarka Damian, 62′ Czogalik Rafał, 84′ 87′ Gojny Grzegorz (x2) – 31′ Kaczorowski Kamil, 42′ Raszczok Krzysztof

Odra Wodzisław: Bąkowski TomaszPrzydatek Krzysztof, Radler Błażej, Murlowski Mateusz, Gać Artur, Markiewicz Sebastian, Markiewicz Emanuel (61′ Czogalik Rafał), Tarka Damian, Ślesińki Arkadiusz (86′ Okrutny Jonasz), Górnicki Piotr /kapitan/ (46′ Gojny Daniel), Bogumiło Mateusz (46′ Gojny Grzegorz
Trener: Włoka Tomasz

Naprzód Czyżowice: Bielski Bartosz – Adamczyk Patryk (46′ Mandera Rafał), Szymura Dawid /kapitan/, Tatarczyk Kacper, Wachtarczyk Błażej, Buko Sebastian, Szuścik Mateusz, Zdunek Paweł, Danieluk Mateusz, Raszczok Krzysztof, Kaczorowski Kamil 
Trener: Jeleń Antoni

Żółte kartki: Górnicki, Gać (Odra) – Kaczorkowski, Tatarczyk (Czyżowice)

Sędzia: Skowroński Szymon (Tychy)

Udostępnij: