W nagrodę postrzelali z Rosjanami

W tym roku Odra Wodzisław obchodzi 95-lecie istnienia. W związku z tym co jakiś czas na naszej stronie pojawiać się będą archiwalne artykuły, zdjęcia, wspomnienia kibiców czy inne związane z bogatą historią materiały. Dzisiaj wspominamy przygody w Pucharze UEFA…

Odra Wodzisław zaledwie rok po awansie do Ekstraklasy przedstawiła się piłkarskiej europie. W Pucharze UEFA napsuła sporo krwi pogromcy Manchesteru United. W dwumeczu z Rotorem Wołgograd padło dziewięć goli!

Sezon 1996/1997 jest jednym z najważniejszych w historii Odry Wodzisław. Drużyna z Bogumińskiej efektownie przywitała się z piłkarską elitą bowiem jako beniaminek zakwalifikowała się do europejskich pucharów. Śląski zespół zwłaszcza na swoim obiekcie był groźny dla wszystkich, bo tylko dwa razy goście w rozgrywkach ligowych zdołali wywieźć komplet punktów. Czołowymi postaciami wodzisławian byli, świetnie wykonujący stałe fragmenty gry, Ryszard Wieczorek, Sławomir Paluch (9 bramek w lidze) i najskuteczniejszy wówczas zawodnik – Krzysztof Zagórski (11 trafień).

„Rzutem na taśmę”, bo w ostatniej kolejce, Odra wyprzedziła w tabeli GKS Katowice i zajęła trzecie miejsce, dzięki czemu zyskała prawo gry w Pucharze UEFA. Co ciekawe, w trakcie trwania sezonu zespół trenera Marcina Bochynka zgłosił się do Pucharu Intertoto i zagrał w nim jeszcze zanim skończyły się rozgrywki ligowe! Podium w Ekstraklasie spowodowało, że wodzisławianie zagrali w dwóch europejskich turniejach. Przypomnieć też należy, że… Całość artykułu dostępna na www.sportslaski.pl (kliknij tutaj). Zapraszamy do lektury!

( skany biletów z meczu z Rotorem Wołgograd pochodzą ze strony www.mksodra.pl )

Udostępnij: