Podsumowanie okresu przygotowawczego

Okres przygotowawczy powoli możemy uznać za zakończony, ponieważ już w najbliższą sobotę pierwsze spotkanie rundy wiosennej. Przypomnijmy, iż nasi zawodnicy ostatni mecz ligowy rozegrali 19 listopada zeszłego roku, wygrywając z Polonią Marklowice 2:1. Przerwa w treningach obowiązywała od 13 grudnia do 16 stycznia, jednak każdy z piłkarzy posiadał indywidualny plan zajęć treningowych na siłowni. Pierwsze zajęcia na boisku przeprowadzone zostały na sztucznej murawie Zespołu Szkół Technicznych przy ulicy Pszowskiej w Wodzisławiu.

W okresie przygotowawczym Odra rozegrała 9 gier kontrolnych z zespołami, które na co dzień występują w różnych poziomach rozgrywkowych – od A klasy do III ligi. We wszystkich spotkaniach padły łącznie 42 bramki (20 zdobytych, 22 stracone). Dla naszej drużyny gole zdobywali Grzegorz Gojny (4), Damian Tarka (3), Rafał Czogalik (2), Piotr Górnicki (2), Artur Gać, Paweł Krótki, Krzysztof Krzyżok, Mateusz Marcol, Arkadiusz Ślesiński oraz kilku testowanych zawodników (którzy zdobyli łącznie 4 bramki).

28.01: Odra – Górnik Radlin (A Klasa) 7:1
04.02: Odra – LZS Piotrówka (IV Liga) 3:1
08.02: Odra – Płomień Połomia (A Klasa) 2:2
11.02: Odra – Unia Racibórz (IV Liga) 2:3
15.02: Odra – Narzód Czyżowice (Liga Okręgowa) 3:0
18.02: Odra – Slavia Ruda Śląska (IV Liga) 0:5
25.02: Odra – Polonia Bytom (młodzieżowcy) 1:1
03.03: Odra – Górnik II Zabrze (III Liga) 0:6
11.03: Odra – WSS Wisła (Liga Okręgowa) 2:3

Oprócz treningów na murawie nasi zawodnicy uczestniczyli również w zajęciach pozaboiskowych – m.in. ćwiczenia mieszanych sztuk walki czy „trening celności” na kręgielni. O zmianach kadrowych w naszym zespole możecie przeczytać tutaj.

Zapytaliśmy kierowniczkę drużyny Odry – Izabelę Wiaterek – jak ocenia przygotowania oraz jakie cele zakłada drużyna na najbliższą rundę:
– Podczas okresu przygotowawczego nasi zawodnicy ćwiczyli siłę, motorykę opartą na wykonywaniu różnorodnych działań ruchowych z akcentem na technikę i zadania funkcjonalne czy ogólnorozwojowe. Treningi odbywały się 4-5 razy w tygodniu, a co za tym idzie jesteśmy solidnie przygotowani do nadchodzącej rundy wiosennej. Zarówno sztab jak i zawodnicy pokazali pełen profesjonalizm, wykorzystując każdą możliwą chwilę na trening. Daleka jestem od zakładania celów. Oczywiście będziemy starali się uplasować jak najwyżej tabeli i nie patrząc na rywali – robić swoje.

[gdlr_video url=”https://youtube.com/watch?v=9jX0kz-Uco4/” ]

[gdlr_video url=”https://youtube.com/watch?v=Nj8qj5dDtqg/” ]

Udostępnij: