10. kolejka: MKP Centrum – Odra 1:0

Bez strzałów na bramkę meczu nie da się wygrać – to sprawa oczywista dla każdego kibica. Można więc albo przegrać lub co najwyżej zremisować i to bezbramkowo. Niestety w dzisiejszym meczu ta prawda się potwierdziła i wygrał zespół, który strzelił bramkę. Od początku sezonu brak wykończenia akcji to główny mankament w grze Odry Wodzisław. W dzisiejszym meczu to właśnie MKP Centrum miał tą jedną pewną sytuację i ją skutecznie wykorzystał i inkasuje 3 punkty.

Nasi piłkarze do dzisiejszego meczu przystąpili bardzo skoncentrowani i od początku spotkania widać było bardzo dużą motywację i walkę o każdą piłkę bez odstawiania nogi oraz na pełnym zaangażowaniu w grę. Pierwsza połowa spotkania to optyczna przewaga naszej drużyny, próby rozbicia i „rozrzucenia” szczelnej obrony gospodarzy, kierowanej przez Marcina Malinowskiego. W grze MKP widać było jednak większą dojrzałość i pomysł. Także w konstruowanych groźnych kontratakach gospodarzy brakowało wykończenia i skutecznego ostatniego podania. Mnożyły się za to faule i żółte kartki ale nie były one wynikiem brutalności w grze zawodników obu drużyn, a raczej wynikały z dużej motywacji i często przypadkowych zagrań i fauli. Można to zrzucić na karb ciężaru gatunkowego jakiemu towarzyszyło od początku to spotkanie. W sytuacjach podbramkowych skutecznością popisywali się tylko obrońcy to jednej to drugiej drużyny. Odra rozgrywała grę od tyłu, bez ryzyka i czasami próbowała zagrywać długie piłki na wychodzących napastników co nie przynosiło jednak efektów, zaś zespół MKP Centrum przeprowadził klika składnych i szybkich kontrataków, szczególnie lewym skrzydłem ale również bez zysku w postaci skutecznego strzału na nasza bramkę. Jedyna groźna sytuacja to strzał z dystansu, gdzie nasz bramkarz interweniując wypuścił przed siebie piłkę jednak w zamieszaniu i przepychance w polu karnym nie było nikogo kto skierował by ją do bramki. Pierwsza połowa zakończyła się więc remisem 0:0 co nie mogło nikogo dziwić.

Wśród kibiców słychać było komentarze, że wygra ta drużyna, która strzeli pierwsza gola. Po przerwie zarysowała się widoczna i zdecydowana przewaga zespołu gospodarzy. Szczególne groźne były strzały z dystansu ale albo nie trafiały w światło bramki, albo skutecznie interweniował nasz goalkeeper, który był pewnym punktem w naszej drużynie. Znowu nasiliły się zagrania nieczyste i niesportowe. Sędzia „dzielił” kartkami, a gdy na boisku zaczęła zarysowywać się lekka przewaga naszego zespołu, po 2 dobrych akcjach i prostopadłych podaniach, gdzie zabrakło kilku centymetrów aby nasi napastnicy wyprzedzili bramkarza gospodarzy, straciliśmy niestety sami bramkę. W jednej z akcji gospodarzy, już po przejęciu piłki nie potrafiliśmy jej skutecznie wybić, a ta spadła pod nogi Artura Cichego. Zawodnik MKP nie zmarnował swojej okazji pewnym strzałem wyprowadzając swoją drużynę na prowadzenie. W ten sposób sytuacja zrobiła się dla nas bardzo zła, gdyż do końca było już bardzo mało minut…

Nie udało się strzelić wyrównującej bramki i jedynie co można jeszcze dopisać i dopowiedzieć, to  fakt, że tym razem po stracie gola nie oddaliśmy pola rywalom jak w poprzednich spotkaniach i do ostatniego gwizdka sędziego nasi zawodnicy ambitnie walcząc próbowali rozegrać tą jedną, skuteczną akcję. Niestety nie udała się ta „pogoń za wynikiem” więc straciliśmy kolejne punkty w tym sezonie. Rywale awansują na szczyt tabeli, a nam pozostaje walka o cenne punkty w następnych spotkaniach ligowych. Może powiedzie się to i poszczęści w kolejnym meczu. A już za tydzień domowe spotkanie z Naprzodem Borucin, na które to już dzisiaj wszystkich kibiców zapraszamy. Dziękujemy za dzisiejszy głośny doping i wsparcie zawodników.

Bramka (video)
Relacja z trybun (sport-slaski.eu)

Galeria zdjęć cz. 1
Galeria zdjęć cz. 2 (sport-slaski.eu)

MKP Centrum Wodzisław 1:0 Odra Wodzisław
84′ Cichy Artur

MKP Centrum Wodzisław: Huzerewicz Tomasz – Krzyżok Mateusz, Malinowski Marcin, Cichy Artur, Stachurski Marcin, Lukoszek Marcin, Bugdoł Mateusz (56′ Kocztorz Maciej), Lapczyk Robert, Kocerba Tomasz, Zieliński Tomasz (71′ Piechaczek Kamil), Socha Bartłomiej /kapitan/ (90′ Panic Jakub) 
Trener: Socha Bartłomiej

Odra Wodzisław: Tomiuk Kamil – Górnicki Piotr, Krzyżok Krzysztof, Leontiiev Oleksandr (87′ Okrutny Jonasz), Gojny Daniel, Szydlik Tomasz, Gać Artur, Ślesiński Arkadiusz (67′ Sadowski Daniel), Tarka Damian, Czogalik Rafał (75′ Sadlak Maciej), Krótki Paweł /kapitan/ (71′ Cąkała Michał)
Trener: Włoka Tomasz

Żółte kartki: Stachurski Marcin, Cichy Artur, Piechaczek Kamil (wszyscy MKP Centrum) – Gać Artur, Leontiiev Oleksandr, Krzyżok Krzysztof, Czogalik Rafał (wszyscy Odra)

Sędzia: Franke Sebastian (Rybnik) 

Udostępnij: