Decyzje Wydziału Dyscypliny po meczu w Syryni

W dniu dzisiejszym, w siedzibie Śląskiego Związku Piłki Nożnej w Katowicach odbyło się posiedzenie Wydziału Dyscypliny dotyczące wydarzeń w czasie i po meczu w Syryni, z udziałem przedstawicieli obu klubów.

Decyzje Wydziału Dyscypliny podjęte zostały głównie w oparciu o raport Policji z tych wydarzeń. Jedynym zarzutem skierowanym do kibiców Odry Wodzisław było to, iż po zakończonym meczu dali się sprowokować miejscowym i wzięli czynny udział w bójce. W uzasadnieniu decyzji wyraźnie podkreślono, że to miejscowi kibice po meczu prowokowali gości, których grupa niestety odpowiedziała na tę prowokację. Za to ukarano nas zakazem wyjazdu zorganizowanej grupy kibiców w dwóch meczach. Kara biegnie od 16 września, czyli obejmuje nasz niedzielny mecz w Świerklanach oraz wyjazd do Łazisk Rybnickich w dniu 2 października 2016 roku. Nasz Klub nie zamierza się od tej kary odwoływać – do czego przysługuje nam prawo.

Naprzód Syrynia, za wielorakie przekroczenia przepisów, został ukarany karą główną – zakazem rozgrywania meczy u siebie z udziałem publiczności w czterech kolejnych spotkaniach oraz łączną karą dodatkową w wysokości 2000 złotych. Oczywiście gospodarzom feralnego meczu również przysługuje prawo do wniesienia odwołania od tej decyzji.
Udostępnij: